Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

3…2…1… W A K A C J E !!!

3…2…1…  W A K A C J E !!!

22 czerwca społeczność naszej szkoły pojawiła się, by pożegnać mijający rok szkolny 2017/2018. Eleganckie stroje, piękne kwiaty, uśmiechy, uczniowie, nauczyciele, rodzice …. - zapachniało wakacjami! Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego przemarszu do pobliskiego kościoła. Na czele – oczywiście poczet sztandarowy.  W szkole wszystkich  przywitała pani dyrektor Bogumiła Szolc oraz stół uginający się od nagród, książek i dyplomów.  Całą uroczystość  zdominował pogodny i podniosły nastrój, bo uczniowie dali  i nauczycielom, i rodzicom wiele powodów do dumy. Kolejno na środek wychodzili wzorowi, wyróżniający się sukcesami, wspaniałym zachowaniem, rzetelną pracą, zaangażowaniem w życie szkoły i społeczności  lokalnej,  laureaci konkursów szkolnych, gminnych i powiatowych, sportowcy, wolontariusze, artyści. Wychowawcy, nauczyciele, pedagodzy gratulowali i dziękowali za sumienność, wysiłek i  ambicje, które pozwalają rozwijać skrzydła, pomagać innym oraz osiągać  wymarzone cele.  Nie na darmo mottem naszej szkoły jest starożytna maksyma „Per aspera ad astra!”

Szczególny był to dzień zwłaszcza dla absolwentów gimnazjum żegnających się z przyjaciółmi, wychowawcami i murami szkoły. W symbolicznym geście zostali połączeni wspólną wstęgą, którą ostatecznie  przecięła  pani dyrektor. Nie obyło się bez wspomnień, żartów, podziękowań, uśmiechów i łez. Młodsi koledzy życzyli sukcesów, obdarowali absolwentów kwiatami i drobnymi upominkami na szczęście. Rodzice uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z dumą odebrali gratulacje od wychowawców i dyrekcji szkoły.

Podziękowania należą się również Radzie Rodziców aktywnie wspierającej pracę szkoły. O jej hojności mogli się przekonać uczniowie, którzy odebrali nagrody finansowe za najlepsze wyniki uzyskane  podczas egzaminu gimnazjalnego. 

Łzy wzruszenia pojawiły się, gdy pani Kubiak - mama Daniela z 3b podziękowała nauczycielom za życzliwość, indywidualne podejście i zaangażowanie w pracę. Życzymy wszystkiego dobrego! Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego…, przed nami kolejne wyzwania, marzenia i cele.

Wszystkim życzymy wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji! Czekamy na Was we wrześniu :)

Karina Szymankiewicz

Data dodania: 2018-06-26 12:17:04
Data edycji: 2018-06-26 12:32:08
Ilość wyświetleń: 1210

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook