Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

7 czerwca czytała cała Polska. My też

7 czerwca czytała cała Polska. My też

7 czerwca cała szkolna społeczność po raz kolejny wzięła udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Co roku w czerwcu ponad 400 tysięcy uczniów w całej Polsce bije rekord czytania w jednym momencie. Jest to największa i najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce, której organizatorem jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Ma ona na celu promowanie czytelnictwa dla przyjemności. Bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z rówieśnikami i nauczycielami oraz rodzicami. Zaproszeni są wszyscy, którzy lubią czytać.
Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00. Każdy z 209 uczestników akcji przyniósł ze sobą ulubioną książkę i odbyło się ciche, równoczesne czytanie. Wcześniej, w ramach rozgrzewki, wszyscy wspólnie, głośno odczytali „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Wiersz, który kojarzy się z wakacjami i podróżami. Nie zabrakło też wspólnego zdjęcia wszystkich uczestników, którzy pozowali z ulubioną książką oraz przygotowanymi napisami.
Z okazji tego wydarzenie został ogłoszony konkurs pod nazwą „Sesja z książką”. Zadanie polegało na przygotowaniu klasowego zdjęcia, które będzie w jakikolwiek sposób promowało książkę i czytanie. Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy 2a, których pomysł na reklamę czytelnictwa okazał się najciekawszy.
Uczniowie z Pudliszek po raz kolejny pokazali, że wśród nich jest spora grupa, która lubi czytać, dla których książka jest ważna. Być może udało się też przekonać choć kilka osób, dla których książka to jedynie przykry obowiązek, że czytanie jest modne, może sprawiać radość i przyjemność.
Imprezę zakończyły życzenia udanego, letniego wypoczynku spędzonego wspólnie z książką, bo książki nie mają wakacji!
Anna Przybył

Data dodania: 2019-06-26 09:45:38
Data edycji: 2019-06-26 11:50:45
Ilość wyświetleń: 791

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej