Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Bądź kumplem, nie dokuczaj!

Bądź kumplem, nie dokuczaj!
W tym roku szkolnym uczniowie klas IV i V wzięli udział w kampanii społecznej organizowanej przez Cartoon Network - "Bądź kumplem, nie dokuczaj", której celem jest propagowanie koleżeńskich zachowań oraz uświadomienie uczniom negatywnych konsekwencji, jakie niesie ze sobą dokuczanie. Podczas zajęć prowadzonych przez psychologa szkolnego, dzieci miały możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi ze zjawiskiem przemocy fizycznej i werbalnej. Wspólnie zastanawialiśmy się gdzie można spotkać osobę, która dokucza ("Dokuczacza"), na czym polega dokuczanie, dlaczego Dokuczacz dokucza innym, a także jak czuje się osoba, której ktoś dokucza. Dzięki eksperymentowi "Jabłko tolerancji" uczniowie mieli okazję przekonać się, że nie tylko przemoc fizyczna, ale również słowa mogą ranić drugą osobę. Podczas zajęć "towarzyszyli" nam znani sportowcy - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak oraz Marcin Gortat, którzy w krótkich filmikach inspirują dzieci do bycia przyjacielskimi. Uczniowie zostali zapoznani ze sposobami radzenia sobie ze zjawiskiem dokuczania, dowiedzieli się gdzie mogą otrzymać pomoc. Samodzielnie stworzyli listę rad dla Dokuczacza. Każda klasa otrzymała Kodeks Kumpla, który będzie przypominał jak być dobrym kolegą/dobrą koleżanką.
 
Dzięki udziałowi w kampanii, nasza szkoła otrzymała Certyfikat Klubu Kumpli.
 
Wszystkich rodziców, uczniów i nauczycieli zapraszam do skorzystania z porad przedstawionych na stronie http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/
 
Karolina Rzepecka

 

Data dodania: 2018-06-21 09:03:25
Data edycji: 2018-06-21 09:04:36
Ilość wyświetleń: 1393

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook