Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Bilet powrotny do biblioteki

Bilet powrotny do biblioteki

Po dłuższym okresie nauki zdalnej najmłodsi uczniowie wrócili do szkoły. Czeka na nich również biblioteka szkolna oraz Filia Biblioteczna z bogatą ofertą literatury dziecięcej. Zapraszam wszystkich uczniów klas I-III do udziału w akcji “Bilet powrotny do biblioteki”. Mam nadzieję, że proponowana zabawa czytelnicza zachęci do aktywnego i częstego korzystania z księgozbioru obydwu bibliotek.

Zasady udziału są bardzo proste: uczniowie otrzymują specjalne „bilety powrotne do biblioteki”, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Bilet działa jak kupon rabatowy i podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po oddaniu przeczytanej książki, bibliotekarz „kasuje” odpowiednią ikonkę. Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzymuje dyplom i upominek. Akcja trwa do czerwca 2021.

Akcja nie jest konkursem ani wyścigiem, kto pierwszy zaliczy wszystkie kategorie. Ma na celu zaproszenie do biblioteki, poznanie jej bogatego księgozbioru oraz czerpanie przyjemności z czytania i obcowania z książką.

Jednocześnie zachęcam wszystkich rodziców do wspólnego, rodzinnego. O zaletach głośnego czytania dzieciom mogą Państwo przeczytać w załączonym liście otwartym. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią oraz do wspólnej lektury z dziećmi.

Data dodania: 2021-02-25 10:37:24
Data edycji: 2021-03-01 12:16:12
Ilość wyświetleń: 361

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook