Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Dofinansowanie z projekty ''Poznaj Polskę''

Dofinansowanie z projekty ''Poznaj Polskę''

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pudliszkach z oddziałami integracyjnymi otrzymał dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja 2023.

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pudliszkach z oddziałami integracyjnymi otrzymał dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja 2023. Środki finansowe przyznawane przez Ministra Edukacji i Nauki w formie dotacji celowej przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla klas I-III i dla klas IV – VIII.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pudliszkach z oddziałami integracyjnymi organizuje 1 wycieczkę dla klas IV – VIII

Liczba uczestników wycieczki: 42

Kwota dofinansowania w ramach dotacji celowej dla szkoły: 15 000,00 zł

Wkład własny: 16 160,00 zł

Przedmiotem przedsięwzięcia jest: wsparcie dla publicznych i niepublicznych szkół mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Podczas wycieczek w 2023 r. uczniowie szkół zwiedzą punkty edukacyjne wskazane do wyboru przez Ministra Edukacji i Nauk. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” jest częścią programu „POLSKI ŁAD”.

W ramach realizacji wycieczki uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pudliszkach z oddziałami integracyjnymi odwiedzą takie miejsca jak: Zamek Królewski na Wzgórzu Wawelskim, Kraków, Kopalnia soli w Wieliczce, Kalwarię Zebrzydowską czy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Data dodania: 2023-09-22 10:26:49
Data edycji: 2023-09-22 10:31:19
Ilość wyświetleń: 113

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej