Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej.

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich , dla których szkoła, edukacja i wychowanie to sprawy wielkiej wagi. W wyjątkowej atmosferze spotkaliśmy się w poniedziałkowy ranek w szkolnej hali, by wspólnie cieszyć się tym dniem. Oczy pedagogów cieszyły białe, eleganckie koszule, galowe stroje, uśmiechnięte uczniowskie twarze. Na widowni zasiedli rodzice, uczący oraz emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły.

Na scenie pojawili się młodzi artyści, którzy zaprezentowali niekonwencjonalną wersję baśni o Kopciuszku. Czarowali grą aktorską, talentami wokalnymi, oryginalnymi strojami i poczuciem humoru.

Szczególnym punktem uroczystości było pożegnanie pań: Aleksandry Kuźmy oraz Zofii Naglak, które kończą pracę w szkole i przechodzą na emeryturę. Pani dyrektor Bogumiła Szolc w ciepłych słowach podziękowała za wiele lat pracy, wspominając ich zaangażowanie i doświadczenie. Były kwiaty, upominki, żarty, gromkie brawa i odśpiewane głośno "Sto lat". Nie zabrakło również łez. Zawód nauczyciela jest wyjątkowy - trzeba oddać dzieciom swoje serce, pokazać świat, nauczyć nie tylko paru definicji, ale również dobrego życia. Dlatego niełatwo pożegnać się z uczniami, tablicą, dźwiękiem szkolnego dzwonka. Będzie nam brakować spokojnego, łagodnego uśmiechu pani Zosi i radosnego szaleństwa pani Oli. Szkoła zawsze powita Panie serdecznie!

 

Karina Szymankiewicz

Data dodania: 2019-10-15 13:46:01
Data edycji: 2019-10-15 13:46:17
Ilość wyświetleń: 1043

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook