Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora książki o misiu o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia tego dnia  Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.
Urocze przygody wiecznie poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka, rozbrykanego Tygrysa czy praktycznego Królika wydawane są w wielu książkach i mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru. Przygody niedźwiadka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. przyjaźni, tolerancji  oraz akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami. W bibliotece można znaleźć bogaty wybór książek o bohaterach Stumilowego Lasu, które w ubiegłym tygodniu zostały wyeksponowane na wystawce.


Z okazji tego święta w ubiegłym tygodniu przedszkolacy oraz uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach zorganizowanych wspólnie z p. Anią Lisiecką z Filii Bibliotecznej w Pudliszkach. Najmłodsi poznali historię powstania książki oraz mieszkańców Stumilowego Lasu, a także wysłuchali opowiadania o ich przygodach i wykonali prace plastyczne. Brykali także w rytmie kubusiowych piosenek. Wszyscy chętnie wzięli udział w sesji fotograficznej, podczas której wcielili się w sympatycznego Kubusia Puchatka.

 

Data dodania: 2022-01-18 15:16:12
Data edycji: 2022-02-08 12:20:04
Ilość wyświetleń: 680

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej