Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Dzień Latawca - 12.10.2019

Dzień Latawca - 12.10.2019

            Sobotnie, słoneczne przedpołudnie  stało się okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy. Dyrekcja, Rada Rodzicow, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Pudliszkach oraz Ciołkowie po raz kolejny zaprosili  do stanicy myśliwskiej w Karcu na jesienne święto latawców. 

            Już przed  godziną 10.00 można było podziwiać pierwsze unoszące się na niebie kolorowe ptaki. Dzieciaki sprawdzały możliwości tych - zarówno kupionych, jak i przygotowanych własnoręcznie. Jak co roku - konstruktorom nie brakowało pomysłów. Na łące pod lasem sędziowie obserwowali biegających uczestników oraz technikę lotu ich maszyn. Dla właścicieli najpiękniejszych i najsprawniejszych latawców przygotowano nagrody, a wszystkim uczestnikom wręczono medale.

            Nauczyciele przygotowali również dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Było stanowisko plastyczne dla specjalistów od rysowania,  kącik wizażu  dla miłośników motyli, kotków, tygrysów   i pająków na twarzy oraz punkt zagadkowych zmysłów, w którym dzieci testowały własne umiejętności rozpoznawania - z zasłoniętymi oczami -  smaków, zapachów,  dźwięków, kształtów   i faktur.

            Tradycyjnie nie zabrakło pysznego poczęstunku serwowanego przez nauczycieli i pracowników obsługi - kawy, herbaty, soków, placka, pieczonych ziemniaków i kiełbasek. Dziękujemy sponsorom -   na których pomoc możemy zawsze liczyć. Wsparli nas: Rada Rodziców, Koło łowieckie „Łowca” z Krobi, T. Kempiak  (Hurtownia warzyw i owoców), H. Grzelczak (sklep ABC), L. Szwarczyńska (sklep wielobranżowy), T.Prałat, Piekarnia - G.Jesiak.

Karina Szymankiewicz

Data dodania: 2019-10-14 19:29:01
Data edycji: 2019-10-14 19:38:08
Ilość wyświetleń: 1054

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook