Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Fabryka marzeń Stanisława Fenrycha

Fabryka marzeń Stanisława Fenrycha

1920 rok… To wtedy inżynier rolnictwa, Stanisław Fenrych, rozpoczął produkcję przetworów warzywnych i owocowych w majątku Pudliszki. Nikt się nie spodziewał, że po stu latach założone przez niego przedsiębiorstwo będzie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek spożywczych w Polsce, a nawet w Europie.

21 lutego 2020r. odbyło się bardzo ważne dla naszej szkoły święto – wyjątkowy, bo połączony ze stuleciem marki „Pudliszki”, Dzień Patrona. Gościliśmy Ministra Jana Dziedziczaka - Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, Przewodniczącego Rady Powiatu Alfreda Siamę, Członka Zarządu Rady Powiatu Gostyńskiego Sebastiana Czwojdę, Teresę Grad reprezentującą Polskie Stowarzyszenie Dalton oraz Ewę Marczyńską-Siepkę z Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Swoją obecnością zaszczycili nas również dyrektorzy szkół i przedszkoli, ksiądz proboszcz Piotr Kłosowski i ksiądz prałat Ludwik Maćkowiak, były dyrektor fabryki - Andrzej Miałkowski, Przewodniczący Rady Sołeckiej - Krzysztof Perdon, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą: Janusz Maćkowiak i Adam Olejniczak. Współgospodarzami uroczystości byli: Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Mariusz Duda wraz z radnymi oraz dyrektor fabryki w Pudliszkach Sebastian Hawrot.

Uczniowie I nauczyciele zaprosili gości na szczególny program artystyczny. Spektakl “Fabryka marzeń” pozwolił w magiczny sposób połączyć przeszłość z teraźniejszością. Dzięki siostrom bliźniaczkom, które w lustrze przekroczyły granice czasu, udało się skonfrontować Pudliszki Stanisława Fenrycha i jego fabrykę ze współczesną wizją zakładu, szkoły oraz codziennego życia mieszkańców dawnego majątku naszego patrona.Temu inspirującemu występowi przyświecała myśl, którą kierował się w swoim życiu Fenrych: „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia." Artystyczne przesłanie dopełniło wystąpienie dyrektora Sebastiana Hawrota, który zaprezentował historyczną i współczesną wizję zakładu w Pudliszkach.

Przybyli goście mogli obejrzeć wystawę fotografii dokumentujących historię firmy i rodziny Fenrychów oraz działalność szkoły. Korytarze wypełniły zdjęcia, pamiątki, produkty marki Pudliszki oraz materialne dowody kreatywności i pracowitości uczniów i nauczycieli.

Stanisław Fenrych to niezwykły i charyzmatyczny człowiek, a jego biografia nieustannie inspiruje do wiary w rzeczy niemożliwe. W Pudliszkach nie rosną gruszki na wierzbie, ale nasz patron pozostawił po sobie piękną spuściznę, która nieustannie dowodzi, że warto sięgać do gwiazd.

 

Karolina Bayer

Karina Szymankiewicz

Data dodania: 2020-02-28 11:03:45
Data edycji: 2020-02-28 13:30:32
Ilość wyświetleń: 908

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook