Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Gościliśmy uczniów z Warszawy.

Gościliśmy uczniów z Warszawy.

W dniach 27.02. – 02.03.2018 r. nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli z partnerskiej Szkoły Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego z Warszawy. W projekcie wzięło udział 50 czwartoklasistów. Obie szkoły wdrażają zasady edukacji daltońskiej, której  jednym z głównym filarów jest współpraca.

Pierwszego dnia goście zwiedzili szkołę, zapoznali się z programem zajęć, a następnie uczestniczyli w zabawach integracyjnych w Stanicy Myśliwskiej w Karcu. Dzięki gościnności myśliwych z Koła Łowieckiego z Krobi mogli skosztować przepysznego drożdżowego ciasta oraz pieczonych ziemniaków. Dużą atrakcją było też samodzielne pieczenie kiełbasek i bułek. Wieczorem odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Miałkowskim, który zapoznał uczniów z historią Pudliszek,  zakładu w Pudliszkach oraz przybliżył sylwetki najbardziej zasłużonych postaci naszego regionu.

W środę dzieci zwiedziły Muzeum Stolarstwa i Biskupiny w Krobi,  Izbę Biskupiańską poświęconą lokalnemu folklorowi. Zapoznały się też ze zbiorami etnograficznymi z terenu Biskupizny.  Uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzieła.  Później w Gościńcu w Domachowie mieli okazję zobaczyć występy młodzieży ze Starej Krobi, przymierzyć stroje biskupiańskie. Próbowali zatańczyć „chodzonego” oraz nauczyli się śpiewać piosenkę „Panna Marianna”. Dodatkową atrakcją był przejazd bryczką po okolicach Domachowa. Po południu wszyscy uczestnicy projektu świetnie bawili się podczas  wielu zabaw sportowych w szkole.

W czwartek uczestnicy projektu podziwiali Bazylikę Świętogórską w Gostyniu oraz jej podziemia. Później, w Bogdankach i Mierzejewie,  mieli okazję zapoznać się pracą rolnika, atmosferą wsi i pracy na roli. Zobaczyli różne typy maszyn rolniczych. Poznali sposób hodowli i opieki nad zwierzętami. Popołudnie spędzili na zajęciach warsztatowych w szkole. Kolejne grupy brały udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych, technicznych, tanecznych. Odwiedzili też gospodarstwo rolne w Pudliszkach, w którym zachwycili się malutkimi prosiaczkami. Uczniowie robili ptaszki z sianka, wykonywali prace plastyczne techniką kolażu, piekli babeczki i ugotowali zupę brokułową, doskonalili się też w tańcu „belgijka”.

W piątek czwartoklasiści wystąpili podczas akademii z okazji Dnia Patrona. Po uroczystościach uczestnicy projektu wymienili się adresami, numerami telefonów. Ostatnie wspólnie spędzone chwile upłynęły na zabawach, ale też na pożegnaniu i łzach.  Nie było to jednak ostatnie spotkanie. W maju grupa uczniów z Pudliszek pojedzie z rewizytą do Warszawy.

Katarzyna Murawska

 


 
Wizyta w Gościńcu w Domachowie
Data dodania: 2018-04-12 11:19:55
Data edycji: 2018-04-12 13:29:48
Ilość wyświetleń: 1615

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook