Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Gra literackie bingo

Gra literackie bingo

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zapraszam do udziału w grze literackiej. Pewnie wiele osób zna grę w bingo. Proponowana wersja jest nieco przerobiona oraz rozbudowana i dotyczy przeczytanych książek. W załączniku znajduje się plansza wraz z zasadami, którą można wydrukować lub wyświetlić na tabletach lub smartfonach.

 

Można też potraktować planszę jako wyzwanie czytelnicze. W rubryki wpisać przeczytane ostatnio i spełniające kryteria książki, a po powrocie do szkoły przynieść do biblioteki.

 

Zasady:

  1. Zabawa przeznaczona jest dla całej rodziny w czasie nauki zdalnej.
  2. W powyższe pola każdy z uczestników wpisuje tytuły przeczytanych książek, które odpowiadają podpowiedziom. Jeden tytuł książki może być użyty tylko raz, nawet jeżeli odpowiada kilku polom. By wygrać, należy uzbierać 5 pól pionowo, poziomo lub na ukos.
  3. Jeżeli przynajmniej 2 graczy uzbiera 5 pól w rzędzie, to możecie grać dalej, aż wypełnicie wszystkie pola planszy.
  4. Jeżeli twoja rodzina czyta wyjątkowo dużo i przynajmniej 2 graczy zapełni wszystkie pola, możecie zorganizować finał. By to zrobić, wystarczy wypisać wszystkie wpisane przez zwycięzców tytuły książek na jednej liście. Następnie osoba, która już nie gra, czyta tytuły w losowej kolejności. Gdy usłyszysz tytuł, który wpisałeś w któreś pole, skreślasz go. Wygrywa osoba, która skreśli 5 sąsiednich pól pionowo, poziomo lub na ukos.

 

Data dodania: 2020-05-07 07:28:15
Data edycji: 2020-05-08 08:37:30
Ilość wyświetleń: 663

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook