Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

GodłoHerb

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady.

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady.

Jeżycjada to seria książek dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Zbiorowym bohaterem powieści jest przesympatyczna rodzina Borejków mieszkająca w Poznaniu przy ulicy Roosevelta 5 ( to autentyczny adres z piękną eklektyczną kamienicą, którą można podziwiać, spacerując po poznanskich Jeżycach). Na kartach kolejnych części poznajemy losy ciekawych postaci o przeróżnych charakterach - chłopców, dziewczyn, ich przyjaciół, rodziców, dziadkow, nauczycieli i sąsiadów.

Początki historii Borejków sięgają lat sześćdziesiątych ( w retrospekcji wracamy do jeszcze wcześniejszych), ale najnowsze tomy ( "Ciotka Zgryzotka" z 2018 roku to 22 część serii) są bardzo aktualne. Najmłodsi bohaterowie Jeżycjady to współczesna młodzież. Czyni to książki Małgorzaty Musierowicz atrakcyjnymi dla przedstawicieli kilku już pokoleń. Ostatnia - "Ciotka Zgryzotka" w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł: Bestseller Empiku 2018 i jest nominowana do Książki Roku portalu lubimyczytać.pl

Jeżycjadę można czytać po kolei - zgodnie z czasem wydawania - lub każdy tom niezależnie. Z bohaterami Małgorzaty Musierowicz łatwo się zaprzyjaźnić, przeżywać z nimi kłopoty szkolne i rodzinne, rozterki sercowe, spełniać marzenia i rozwiązywać przeróżne konflikty. Autorce udało się stworzyć w powieściach niezwykłą atmosferę, która przyciąga czytelników ciepłem, mądrością, humorem, życzliwością, umiejętnością cieszenia się drobiazgami. W świecie, który pędzi i zapomina o rzeczach ważnych Borejkowie pokazują, że warto być człowiekiem przyzwoitym, warto walczyć o marzenia, warto szukać swojego miejsca na ziemi, warto mieć do siebie dystans, warto cieszyć się życiem:) Dzięki Borejkom poznajemy też siłę i niezwykłą wartość rodziny.

W tym roku dołączamy do ogólnopolskiej akcji Czytania Jeżycjady! W marcu przeprowadzimy cykl akcji zachęcających do zaprzyjaźnienia się z najsłynniejszą poznańską rodziną :)

Poniżej - link do filmu Czego nauczyła mnie Jeżycjada?

 

https://www.youtube.com/watch?v=xQkNWbqlRqk&feature=youtu.be

 

Data dodania: 2019-02-25 08:12:00
Data edycji: 2019-02-25 08:15:51
Ilość wyświetleń: 296

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button