Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Imieniny biblioteki!

Imieniny biblioteki!

Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. Jest to czas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, święta ustanowionego przez Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r.

Jak co roku do obchodów święta włączyła się nasza szkolna biblioteka, która wspólnie z Filią Biblioteczną w Pudliszkach, przygotowała szereg działań, dzięki którym uczniowie mogli się przekonać, że biblioteka jest miejscem ciekawym, kolorowym, gdzie wiele się dzieje, a każdy czytelnik jest mile widziany. W październiku odbyły się:

  • spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem „Mam jak Madagaskar”,

  • pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników,

  • kiermasz tanich książek,

  • bibliteczna fotobudka,

  • konkurs plastyczny na logo biblioteki dla uczniów z Pudliszek i Szkoły Filialnej w Ciołkowie.

Kulminacja obchodów przypadła 30 października, kiedy wszystkich czytelników zaprosiliśmy na Imieniny Biblioteki. Solenizantka przywitała odwiedzających ją tego dnia odświętnym wystrojem. Były balony, bajkowe stroje i wystawa prac konkursowych. Tego dnia biliśmy kolejny rekord odwiedzin. Na każdego czytelnika, który wpisał do pamiątkowej księgi czekały słodycze, ufundowane przez właścicieli miejscowych sklepów: Lewiatan, ABC, sklep Elżbiety Małeckiej-Dąbiczak. Po podliczeniu wszystkich wpisów okazało się, że tego dnia bibliotekę odwiedziło 369 osób. Wśród gości znaleźli się uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice. Z życzeniami wielu książek i grzecznych czytelników, przybyły dzieci ze wszystkich grup Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach.

Za wszystkie miłe słowa, laurki i upominiki serdecznie dziękujemy.

Szkoda, że następne imieniny biblioteki dopiero za rok.

Data dodania: 2019-11-04 13:21:12
Data edycji: 2019-11-04 13:31:13
Ilość wyświetleń: 511

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook