Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Jak (i dlaczego) zachęcać dzieci do czytania? - poradnik dla rodziców

Jak (i dlaczego) zachęcać dzieci do czytania? - poradnik dla rodziców

Bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka jest wyrobienie nawyku czytania.

Każdy z nas zastanawia się czasem, co może zrobić jeszcze lepiej, by zapewnić dziecku dobrą przyszłość. Odpowiedź jest prosta: czytać dzieciom książki. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi. Wszystkie badania wskazują, że czytanie redukuje poziom stresu najskuteczniej z powszechnie dostępnych czynności, więc to idealna odskocznia na czas kwarantanny.

Czytanie daje nam wymierne korzyści na każdym etapie dojrzewania: wzmacnia więź z rodzicami i poczucie bezpieczeństwa,  rozwijaja umysł i wyobraźnię, uczy koncentracji. Badania udowadniają bowiem, że ludzie czytający dla przyjemności są bardziej zadowoleni z życia, lepiej wykształceni, kreatywni, zajmują wyższe stanowiska i lepiej zarabiają.

W zamieszczonej poniżej prezentacji skierowanej do rodziców można się dowiedzieć, co nam daje czytanie oraz w jaki sposób zachęcać dziecko do sięgnięcia po książkę.

Data dodania: 2020-05-07 07:44:15
Data edycji: 2020-05-07 07:45:16
Ilość wyświetleń: 527

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook