Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Kartka dla Seniora - wizyta w DPS w Chumiętkach

Kartka dla Seniora - wizyta w DPS w Chumiętkach

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku. Święto to jest okazją, by zwrócić uwagę całego społeczeństwa na seniorów i ich problemy. Celem Dnia Osób Starszych jest przełamanie różnych stereotypów dotyczących ludzi w podeszłym wieku i starzenia się, a także wyeliminowanie dyskryminacji i wykluczenia seniorów. Mimo, że starzenie się jest naturalnym i nieuchronnym procesem, żadna grupa wiekowa nie doświadcza na co dzień tyle obojętności. W naszym kraju seniorzy często czują się osamotnieni i nieco wykluczeni z życia społecznego czy nawet rodziny. Pamiętajmy jednak o tym, że okres ten nie w każdym przypadku wiąże się z brakiem możliwości aktywnego życia i dalszego rozwoju. Ta faza życia może być radosna i twórcza, a osoby starsze mając możliwość i będąc we właściwy sposób traktowane, mogą być nadal aktywne, angażować się w różne formy zajęć czy dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi pokoleniami.

Z okazji Dnia Seniora w naszej szkole zorganizowana została akcja „Kartka dla Seniora”. Uczniowie wykonali własnoręcznie kartki z życzeniami, które zostały przekazane pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Odwiedziny trojga uczniów z Pudliszek - Marii Walczak, Antoniego Serwatki i Tomka Serwatki oraz opiekunów - p. Jagody Grzelczak-Serwatki i p. Karoliny Rzepeckiej, wywołały wielką radość wśród podopiecznych DPS-u. Każdy senior otrzymał laurkę z życzeniami zdrowia, wytrwałości i optymizmu oraz słodki upominek. Nie obyło się bez uśmiechów, słów wdzięczności i łez wzruszenia. Cieszymy się, że dzięki nam starsze osoby mogły poczuć się zauważone oraz docenione za ich dobroć i życiową mądrość.

Za zaangażowanie w akcję dziękujemy szczególnie Szkole Podstawowej w Ciołkowie, oddziałowi przedszkolnemu, p. Dorocie Wańkowicz, p. Beacie Cebulskiej-Kempiak oraz wszystkim uczniom, którzy przygotowali piękne, kolorowe kartki oraz życzenia płynące prosto z serca.

Karolina Rzepecka

Jagoda Grzelczak-Serwatka

Data dodania: 2018-10-30 21:13:55
Data edycji: 2018-10-30 21:15:11
Ilość wyświetleń: 3145

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook