Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Książka dla dzieci o kobietach, którą powinny przeczytać nie tylko dziewczynki

Książka dla dzieci o kobietach, którą powinny przeczytać nie tylko dziewczynki

Wkrótce Dzień Kobiet. Z tej okazji chciałabym was zachęcić do zapoznania z książką  która w ciekawy i przystępny sposób ukazuje sylwetki najbardziej inspirujących kobiet w historii. Mowa tu o pozycji „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” autorstwa Eleny Favili i Francescy Cavalio. Historia superbohaterów została w niej napisana na nowo – jednak tym razem mężczyzn o nadludzki mocach zastąpiło sto wyjątkowych i inspirujących kobiet.

Książka przedstawia sto historii kobiet utrzymanych w konwencji bajki, składających się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. Bohaterki żyły w różnych czasach, krajach i  kulturach. Ale wszystkie miały jedną cechę wspólną - były odważne. Dzięki temu stały się uczonymi, sportowcami, politykami, filantropkami, ale przede wszystkim żyły w zgodzie ze sobą i realizowały swoje marzenia.

„Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat. Niech te śmiałe pionierki staną się dla nas inspiracją. Niech ich portrety zaszczepią niezachwiane przekonanie, że piękno przejawia się w każdej kobiecie, niezależnie od wymiarów, kolorów skóry czy wieku” – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

"Właśnie takie opowiadania powinnyśmy czytać do poduszki naszym córkom".

Hollee Actman Becker, „Parents”

 

 

 

Data dodania: 2021-03-04 11:59:11
Data edycji: 2021-03-04 12:01:19
Ilość wyświetleń: 318

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook