Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Książka dla dzieci o kobietach, którą powinny przeczytać nie tylko dziewczynki

Książka dla dzieci o kobietach, którą powinny przeczytać nie tylko dziewczynki

Wkrótce Dzień Kobiet. Z tej okazji chciałabym was zachęcić do zapoznania z książką  która w ciekawy i przystępny sposób ukazuje sylwetki najbardziej inspirujących kobiet w historii. Mowa tu o pozycji „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” autorstwa Eleny Favili i Francescy Cavalio. Historia superbohaterów została w niej napisana na nowo – jednak tym razem mężczyzn o nadludzki mocach zastąpiło sto wyjątkowych i inspirujących kobiet.

Książka przedstawia sto historii kobiet utrzymanych w konwencji bajki, składających się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. Bohaterki żyły w różnych czasach, krajach i  kulturach. Ale wszystkie miały jedną cechę wspólną - były odważne. Dzięki temu stały się uczonymi, sportowcami, politykami, filantropkami, ale przede wszystkim żyły w zgodzie ze sobą i realizowały swoje marzenia.

„Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat. Niech te śmiałe pionierki staną się dla nas inspiracją. Niech ich portrety zaszczepią niezachwiane przekonanie, że piękno przejawia się w każdej kobiecie, niezależnie od wymiarów, kolorów skóry czy wieku” – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

"Właśnie takie opowiadania powinnyśmy czytać do poduszki naszym córkom".

Hollee Actman Becker, „Parents”

 

 

 

Data dodania: 2021-03-04 11:59:11
Data edycji: 2021-03-04 12:01:19
Ilość wyświetleń: 830

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej