Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Kuba i Agatka na tropie keczupu

Kuba i Agatka na tropie keczupu

W maju ukazała się książka pani Kariny Szymankiewicz pt. „Kuba i Agatka na tropie keczupu. Opowieść o Stanisławie Fenrychu, który sprawił, że na wierzbie wyrosły gruszki".

Główni bohaterowie - Kuba i Agatka mieszkają w Pudliszkach i uczą się w naszej szkole. Próbując dowiedzieć się, skąd wziął się keczup, poznają historię Stanisława Fenrycha, o którym opowiadają im rodzice. Wędrując po Pudliszkach, oglądają miejsca związane ze Stanisławem Fenrychem. W poszukiwaniach odpowiedzi na pytania dotyczące keczupu dzieciom pomaga wesoły kundelek - Agrest.

 

Książkę wzbogaciły ilustracje pani Katarzyny Bręczewskiej-Wytwer oraz pani Kariny Szymankiewicz i jej córki Agaty a także prace uczniów, które przygotowali na konkurs „Per aspera ad astra”. W publikacji można obejrzeć także stare archiwalne zdjęcia Stanisława Fenrycha, fabryki,  pałacu oraz akademii i uroczystości związanych z patronem naszej szkoły.

 

Opowiadanie na pewno stanie się obowiązkową lekturą mieszkańców Pudliszek i powiatu gostyńskiego. Myślę jednak, że warto, by wszyscy młodzi Polacy mogli zapoznać się z niezwykłą postacią Stanisława Fenrycha i jego dokonaniami, wyprzedzającymi o prawie wiek swoje czasy. (Grzegorz Skorupski)

 

Książka dostępna w bibliotece szkolnej.

Data dodania: 2023-06-26 13:05:39
Data edycji: 2023-06-26 13:07:39
Ilość wyświetleń: 183

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej