Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Lekkoatletyczna przygoda z Orlen CUP Łódź 2020

Lekkoatletyczna przygoda z Orlen CUP Łódź 2020

Biegi kobiet i mężczyzn na 60 metrów oraz 60 metrów przez płotki, pchnięcie kulą mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn oraz skok wzwyż kobiet – te dyscypliny wypełniły program Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego Orlen Cup Łódź 2020. Impreza rozpoczynała się 11 lutego o godzinie 17-tej a my po trzygodzinnej jeździe autokarem siedzieliśmy na trybunach Atlas Areny i kibicowaliśmy wszystkim startującym sportowcom. Była to doskonała okazja do tego aby na własne oczy zobaczyć jak wygląda organizacja oraz przebieg halowych zawodów lekkoatletycznych.

Orlen Cup to impreza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i na stałe wpisała się w kalendarz wielkich wydarzeń sportowych organizowanych w Łodzi. Atlas Arena jest obiektem znakomicie przygotowanym do tego typu wydarzeń. Wielu zawodników twierdzi, że hala ta dysponuje najlepszym podłożem – najlepszą nawierzchnią w Europie.

Niemal we wszystkich konkurencjach mityngu wystartowali polscy mistrzowie Królowej Sportu. W Atlas Arenie zobaczyliśmy bowiem nasze gwiazdy, odnoszące obecnie sukcesy na międzynarodowych arenach. W skoku o tyczce wystąpił Paweł Wojciechowski, który rywalizował m. in. z Sam’em Kendricks’em i Shawnacy Barber’em – wszyscy trzej to mistrzowie świata tej konkurencji. Na płaskich 60 metrach pań pobiegła Ewa Swoboda. W kuli mężczyzn wystąpili Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Kibicom zaprezentowała się również Kamila Lićwinko – halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż z roku 2014.

W hali przy al. Bandurskiego mogliśmy również zobaczyć dwa finałowe biegi na dyst. 60 metrów – chłopców i dziewcząt. Wystartowali w nich najlepsi z uczestników programu „Lekkoatletyka dla każdego” organizowanego w województwie łódzkim.

W trakcie imprezy oraz bezpośrednio po jej zakończeniu mieliśmy okazję do zdobycia autografów oraz zrobienia „selfie” z zawodnikami biorącymi udział w mitingu.

Dziękujemy Panu Wojciechowi Ziemniakowi, senatorowi RP za przekazanie nam „wejściówek”, dzięki czemu doszło do naszego wyjazdu.

Włodzimierz Skopiński

Data dodania: 2020-02-18 22:39:19
Data edycji: 2020-02-18 22:46:03
Ilość wyświetleń: 578

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook