Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

M jak Madagaskar

M jak Madagaskar

Przeszedł 2 500 km w klapkach, bo Air France zgubił jego plecak. Miał spotkać Króla Juliana i pingwina Kowalskiego, ale szybko zrozumiał, że film „Madagaskar” nie jest oparty na faktach... Znany i nagradzany podróżnik Arun Milcarz 1 października gościł w naszej szkole. W podróż po Madagaskarze zabrał uczniów klas ósmych.

Spotkanie miało formę standapu, podczas którego charyzmatyczny podróżnik pokazywał filmy ze swojej wyprawy na Madagaskar, okraszając je zabawnymi komentarzami. Uczniowie dowiedzieli się wielu faktów dotyczących życia i obyczajów Malgaszy, których na próżno szukać w szkolnych podręcznikach czy trurystycznych folderach. Arun Milcarz zwiedzał bowiem wyspę, przemieszczając się pieszo, łodzią, wozem czy autobusem, poznając życie, zwyczaje i kulturę mieszkańców wiosek i miasteczek. Mottem życiowym Malgaszy są słowa „Mora, Mora”, co znaczy spokojnie, spokojnie. Mieszkańcy wyspy nie pracują we wtroki, czwartki i niedziele, a kobiety zawsze zaplatają włosy, w przeciwnym wypadku nie znajdą sobie męża. Wśród menu, którego podstawą jest ryż, można skosztować takich rarytasów, jak koniki polne. Podczas spotkania ośmioklasiści przeszli też skrócony kurs języka malgaskiego. Według podróżnika do nauki języka obcego, nie jest potrzebny słownik czy translator. Wystarczy kartka i ołówiek oraz kontakt z drugim człowiekiem. Arun Milcarz udowodnił też, że aby wyruszyć w podróż nie potrzeba wielu rzeczy i dużego budżetu. Najważniejsze są pozytywne nastawienie, wiara we własny siły oraz przyjacielski stosunek do ludzi.

Dziękujemy za ciekawe, pełne humoru oraz energii spotkanie i czekamy na kolejne.

Spotkanie było możliwe dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu oraz Filią Biblioteczną w Pudliszkach. Szczególne podziękowania dla pani Haliny Radoły – instruktora powiatowego BPMiG w Gostyniu, która nie zapopmina o naszej szkole.

Data dodania: 2019-10-07 10:53:09
Data edycji: 2019-10-07 10:58:05
Ilość wyświetleń: 794

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej