Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Uczniowie klas pierwszych swoją przygodę z biblioteką szkolną rozpoczęli w listopadzie. Uroczystość pasowania na czytelnika była doskonałą okazją do przekazania Wyprawek Czytelniczych przygotowanych przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyprawki mają wspomóc ich w procesie uczenia się pisania i czytania. W jej skład wchodzą: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów polskich autorów dziecięcych, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – poradnik dla rodziców podpowiadający w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania oraz „Kreatywny alfabet” – plakat z literkami do wycinania, który ma pomóc w nauce alfabetu.
Jednym z największych wyzwań, jakie stoi przed dziećmi rozpoczynającymi edukację, jest nauka czytania, która dzięki Wyprawce Czytelniczej może stać się prawdziwą przyjemnością i nigdy się niekończącą się pasją do czytania. Umiejętność czytania i pisania jest nieodzowna. Jest podstawą postępu, dzięki nim możemy wyrażać swoje myśli i poglądy.  Umożliwiają nam także porozumiewanie się. Dlatego dbanie o prawidłowe rozwijanie czytania i pisania jest tak ważne.


Zalety czytania dzieci w wieku 6-10 lat:
Wspólne czytanie ułatwia poznanie nowej rzeczywistości jaką jest edukacja szkolna
Książki pozwalają rozwijać zainteresowania i zaspokoić ciekawość dziecka w każdej dziedzinie.
Czytanie ułatwia przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie.
Czytanie wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność swobodnego wypowiadania się i myślenia.
Czytanie rozbudza i kształtuje wrażliwość emocjonalną, daje wewnętrzną siłę do radzenia sobie z trudnościami i regulowania własnych emocji.
Czytanie rozwija osobowość dziecka i poczucie własnej wartości.
Dzięki historiom książkowym i ich bohaterom uczy się rozumienia własnej osoby i oceniania swojego zachowania z moralnego punktu widzenia.

Więcej na temat kampanii można przeczytać na stronie:

http://wielki-czlowiek.pl/

Data dodania: 2020-11-10 13:39:58
Data edycji: 2020-11-10 13:52:17
Ilość wyświetleń: 230

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook