Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Marcowe spotkania z Borejkami :)

Marcowe spotkania z Borejkami :)

Przez cały marzec uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Fenrycha z klasami integracyjnymi w Pudliszkach uczestniczyli w akcji III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady. W głównym holu szkoły pojawiła się wystawa prezentująca postać Małgorzaty Musierowicz, informacje i ciekawostki dotyczące literackiej serii, zdjęcia miejsc związanych z kolejnymi tomami oraz autorskie ilustracje powieści. Na szkolnych korytarzach znalazły się fotografie najciekawszych fragmentów ''Szóstej klepki", "Kwiatu kalafiora", "Idy sierpniowej", "Opium w rosole", "Noelki", "Ciotki Zgryzotki".... Każdy mógł sobie choć trochę poczytać... W akcję zaangażowały się wszystkie nauczycielki języka polskiego, które przeprowadziły cykl lekcji poświęconych ''Jeżycjadzie". Uczniowie zapoznali się z prezentacją "W świecie Borejków", głośno odczytywali fragmenty wybranych części, inscenizowali scenki na ich podstawie, dyskutowali o bohaterach, redagowali zaproszenia oraz listy z pytaniami do autorki.

Pytania trafiły do adresatki - teraz czekamy na odpowiedź. Zwieńczeniem całej akcji był "Literacki łasuch", czyli kulinarno-literackie spotkanie w szkolnej kuchni i świetlicy. Najpierw odbyło się wspólne pieczenie murzynka Gabrysi ( na podstawie przepisu M.Musierowicz i Gaby Borejko), a następnie jego pyszna konsumpcja wzbogacona głośnym czytaniem fragmentów "Opium w rosole". Murzynka okrasiłyśmy lodami i bitą śmietaną - na bogato:) Marzec z Borejkami to pyszny miesiąc! Do poczytania za rok!

Karina Szymankiewicz

Data dodania: 2019-04-01 08:27:14
Data edycji: 2019-04-01 08:28:36
Ilość wyświetleń: 937

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook