Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

Dnia 3 września uczniowie Szkoły Podstawowej Fililanej w Ciołkowie wraz z przedszkolakami z grupy "Biedronki" przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała". 

Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Temat, jakże ważny i poważny- jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. Głównym założeniem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. Kształtowanie tożsamości narodowych dzieci. Poznanie historii państwa Polskiego i symboli narodowych. Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.

Będąc w projekcie uczniowie mają kilka zadań do wykonania. Pierwszym bardzo ważnym zadaniem było zorganizowanie w placówce Kącika pt. "Piękna Nasza Polska Cała" o tematyce patriotycznej. Przyłączyliśmy się również do Ogólnopolskiej akcji pt. "Napisz kartkę Bohaterom". Dzieci z wielkim zaangażowaniem dziękowały bohaterom za to, że mogą wychowywać się w wolnej Ojczyźnie. Kolejnym krokiem projektu będzie posadzenie "Drzewa Pamięci" jako symbolu życia i wolności. 

100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości jest szczególnym świętem dla wszystkich Polaków. W naszej szkole będziemy promować patriotyzm i zainteresowanie naszym regionem jakim jest "Biskupizna". Uwieńczeniem projektu będzie uroczysty apel z okazji 11 listopada i zaśpiewanie Hymnu Polski- Mazurka Dąbrowskiego.

 

Data dodania: 2018-09-18 20:39:12
Data edycji: 2018-09-18 21:33:15
Ilość wyświetleń: 829

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Facebook