Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka

Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka

Tydzień Bibliotek to czas, w którym biblioteki wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich czytelników. Rozpoczyna się 8 maja Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza. Tegoroczne hasło obchodów to: „MOJA, TWOJA, NASZA - BIBLIOTEKA”.

 

„Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą...”.

 

Podczas Tygodnia Bibliotek ta nasza szkolna tętniła życiem i dosłownie pękała w szwach :) Kilkudziesięciu uczniów wzięło udział w zabawie, która trwała przez cały tydzień. Młodsi czytelnicy mieli za zadanie rozkodować słowa, rozwiązać rebusy i szyfrogram, wypełnić wykreślankę i baśniową krzyżówkę. Z kolei ich starsi koledzy z klas 4-8 rozwiązywali krzyżówkę, test frazeologiczny „Od deski do deski”, wykreślali słowa związane z biblioteką i literaturą oraz przygotowali mini recenzję ulubionej książki.

Zaproponowane zadania okazały się doskonałą zabawą, połączoną z poznawaniem księgozbioru oraz pracy biblioteki, a niejednego uczestnika skłoniły również do wypożyczenia książki.

Data dodania: 2023-05-18 08:36:46
Data edycji: 2023-05-18 08:47:47
Ilość wyświetleń: 233

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej