Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Na herbatce u Fenrychów

Na herbatce u Fenrychów

To tytuł słuchowiska, które w 2018 r. nagrane zostało w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Składa się z pięciu odcinków i opowiada o życiu i działalności Stanisława Fenrycha w czasie jego pobytu w Pudliszkach. Każdy odcinek przedstawia inną historię z życia naszego patrona i jego rodziny w formie towarzyskiej pogawędki przy herbatce.

Scenariusz słuchowiska napisała Joanna Ciechanowska-Barnuś, nagrania zrealizowali Krzysztof Polowczyk i Filip Konieczny, reżyserią zajęła się Ula Kijak. W słuchowisku wystąpili mieszkańcy Gminy Krobia i okolic, m.in. nauczyciele naszej szkoły.

Warto wspomnieć, że słuchowisko było częścią projektu o tej samej nazwie, w realizację którego zaangażowana była także nasza szkoła. W ramach przedsięwzięcia odbyły się dla naszych uczniów warsztaty teatralne i kulinarne. Podczas promocji słuchowiska uczniowie przedstawili scenkę o babci i dziadku, którzy opowiadali swoim wnukom o pracy w fabryce w Pudliszkach i o Stanisławie Fenrychu oraz przygotowali poczęstunek na bazie produktów, które wprowadził na rynek patron szkoły.

Słuchowiska można posłuchać tutaj

http://serwer1353041.home.pl/gckir/index.php/projekty/110-sluchowisko

Data dodania: 2021-03-11 12:32:08
Data edycji: 2021-03-11 12:43:59
Ilość wyświetleń: 398

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook