Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Na początku był sześcian

Na początku był sześcian

18 listopada minęło 12 lat od oficjalnego wydania gry Minecraft.

To jedna z najpopularniejszych gier w historii cyfrowej rozrywki. To gra sandboksowa, w której można budować wszystko, co podpowiada wyobraźnia. Równie wielkim zainteresowaniem cieszą się książki poświęcone tej grze. Trudno je znaleźć na bibliotecznych półkach, gdyż ciągle są wypożyczane.

 

Dla wszystkich fanów gry garść informacji oraz ciekawostek o Minecrafcie.

 1. Minecraft to gra sandboxowa, czyli jako gracz dostajemy otwarty świat i możemy w nim robić, co tylko chcemy za pomocą dostępnych w grze elementów.
 2. Minecrafta stworzyła tylko jedna osoba- Markus Persson, znany jako "Notch".  Pierwsza wersja gry powstała w zaledwie 6 dni. Aktualnie nad główną grą czuwa około 40 osób, jednak osób zaangażowanych jest znacznie więcej.
 3. Wersja na komputerysprzedała się dotychczas w ponad 20 milionach kopiach, a na wszystkie platformy sprzętowe (komputery, konsole, urządzenia mobilne) w ponad 70 milionach, co czyni ją trzecią najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów, ustępując miejsca jedynie mobilnemu Tetrisowi oraz Wii Spors.
 4. Oryginalna nazwa Minecrafta to Cave Game, czyli gra jaskiniowa.
 5. Pierwszego czerwca, czyli w urodziny Notcha, w menu gry możemy zobaczyć dodatkowy napis, a jest nim "Happy Birthday, Notch!".
 6. Autorem wszystkich utworów,których możemy słuchać podczas gry jest Daniel "C418" Rosenfeld.
 7. W dosłownym tłumaczeniutytuł gry oznacza kopalnię, górnictwo (ang. mine) i rzemiosło, rękodzieło (ang. craft). Gra głównie polega na kopaniu i wytwarzaniu przedmiotów, czyli craftingu.
 8. Jedna doba w grze trwa 20 minut normalnego czasu, z czego 10 minut to dzień, 7 minut noc, a po 1,5 minuty wschód i zachód słońca.
 9. Dania została całkowicie odtworzona w Minecraft przez Simona Kokkendorfa i Thorbjørna Nielsena. Każdy może odwiedzić wirtualną Danię w Minecraft.
 10. Jednym z gatunków Minecraft jest creeper, elektrycznie naładowany drapieżnik. Persson nie zamierzał zaprojektować takiego potwora; próbował stworzyć świnię, ale przypadkowo przełączył liczby na wysokość i długość podczas wprowadzania kodu. W rezultacie powstała potworność, którą znają i kochają gracze.
 11. Raz na każde 10000 razy gdy grasz w grę, jej menu w ekranie startowym będzie wyświetlać błąd w pisowni własnego tytułu, odwracając „E” i „C”, tworząc słowo „Minceraft”.
 12. Technicznie rzecz biorąc, światy Minecraft nie są nieskończone. Im dalej pójdziesz w nie, tym gorzej działają.
 13. Mimo że pierwsza iteracja została wydana w 2009 roku, gra nadal sprzedaje się w oszałamiającym tempie, a ostatnim kamieniem milowym jest 122 miliony kopii na wszystkich platformach. Liczba cały czas rośnie.
 14. Znasz te dziwne małe wiadomości, które zaczynają migać na ekranie tytułowym, jak tylko załadujesz Minecraft? Nazywa się je „splash text”, a ich zakres sięga od popkulturowych gagów do niemalże niezbadanych odniesień do gier. Gra posiada 350 takich wiadomości.
 15. W 2013 roku szkoła średnia Viktora Rydberga w Sztokholmie wprowadziła Minecraft jako obowiązkową część swojego programu nauczania dla wszystkich 13-letnich uczniów. Nauczyciel wyjaśnił, co sprawiło, że gra stała się interesująca dla uczniów: „Uczniowie uczą się o planowaniu, kwestiach środowiskowych, załatwianiu spraw czy o planowaniu przyszłości.
 16. Choć może to zabrzmieć tak, jakby mówienie Endermana było niezrozumiałe. Endermana mówi „Cześć” i „Co jest grane?”, ale jest to nagrane od tyłu.
 17. W ekstremalnych odległościach od punktu wyjścia gracza, usterka matematyczna powoduje wypaczenie i dezintegrację krajobrazu Minecraft. W blogu z 2011 roku, Notch nazwał to miejsce: „Dalekie Ziemie” i nie zamierzał tego naprawić, ponieważ zakładał, że nikt nie pójdzie tak daleko.
 18. Na wczesnym etapie życia Minecraft, wielu użytkowników zaczęło zgłaszać dziwne wydarzenia i obserwacje tajemniczej postaci, która najwyraźniej za nimi podążała. Ta istota która wyglądała jak domyślna postać gracza, tylko z upiornymi białymi oczami – była znana jako Herobrine.
 19. Cała gra jest bardzo pozytywna, zachęcająca do naprawdę konstruktywnych zachowań, takich jak tworzenie, planowanie i budowanie.

 

Źródło:

https://webprojektor.pl/30-ciekawostek-o-minecraft/

https://www.komputerswiat.pl/poradniki/gaming/30-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-o-minecrafcie/n2jlfpp

Foto: Pixabay

Data dodania: 2021-11-19 10:44:35
Data edycji: 2021-11-19 10:51:54
Ilość wyświetleń: 574

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej