Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Nadanie imienia

Nadanie imienia

27 września 2012 Gimnazjum w Pudliszkach oficjalnie przyjęło za swojego patrona Stanisława Fenrycha - twórcę fabryki i wielkiego społecznika. Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród których znaleźli się m.in. senator Marian Poślednik, wicekurator oświaty Dorota Kinal, wicestarosta gostyński Janusz Sikora, burmistrz Sebastian Czwojda, dyrektor Delegatury w Lesznie Leszek Szczepaniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Ireneusz Jóźwiak, radni Rady Miejskiej w Krobi, projektantka szkoły Izabela Wrześniewska i wielu przyjaciół szkoły. Gośćmi specjalnymi była rodzina Stanisława Fenrycha, a wśród nich Maria Czerwińska, bratanica patrona szkoły, najstarsza z rodu Fenrychów.

Nadanie imienia połączono z innym ważnym dla całej społeczności szkolnej wydarzeniem, oficjalnym otwarciem nowej części budynku szkolnego. „Mamy ogromne szczęście, że szkołę w Pudliszkach otaczają ludzie, którzy kontynuują dzieło naszego patrona” – powiedziała Bogumiła Szolc, przybliżając dzieje budowy nowej części szkoły i dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Bezpośrednim impulsem do działania były słowa poseł Krystyny Łybackiej, która w 2005 r. odwiedziła pudliszkowską placówkę. Powiedziała wtedy „Jeśli chcecie mieć nową szkołę, to ją wybudujecie. Jest teraz tyle możliwości, tylko trzeba chcieć, a wy narzekacie”. Dzięki staraniom, ciężkiej pracy i życzliwości wielu ludzi we wrześniu 2012 r. uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowym, ciepłym i przestronnym budynku.

Z okazji tej podwójnej uroczystości przygotowano wyjątkową część artystyczną, w której powstanie zaangażowało się bardzo wielu nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie ZSPiG w Pudliszkach oraz Szkoły Filialnej w Ciołkowie w niezwykle interesujący i wzruszający sposób przybliżyli postać nowego patrona. Zebrani przenieśli się do studia telewizyjnego, gdzie zaproszeni goście opowiadali o życiu i działalności Stanisława Fenrycha. Ich wypowiedzi uzupełniał taniec i śpiew. Można było zobaczyć charlestona, taniec pszczółek i mrówek, taniec ludowy - koziorajkę oraz wysłuchać utworów: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Ach, jak przyjemnie”, „Usia siusia”. „Nasza klasa”, „Casablanca”, a także występu przedstawicieli Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krobi. Wielką atrakcją były też specjalnie na tę okazję zrealizowane, stylizowane na stare, filmy o patronie.

Ostatnim punktem uroczystości było zwiedzanie nowej części szkoły oraz starannie przygotowanych wystaw. Można było obejrzeć pamiątki po Stanisławie Fenrychu, zapoznać się z sukcesami uczniów oraz zobaczyć jak powstawał nowy budynek.

Data dodania: 2021-03-18 08:30:52
Data edycji: 2021-03-18 08:41:26
Ilość wyświetleń: 822

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej