Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Nadanie imienia

Nadanie imienia

27 września 2012 Gimnazjum w Pudliszkach oficjalnie przyjęło za swojego patrona Stanisława Fenrycha - twórcę fabryki i wielkiego społecznika. Na uroczystość przybyło wielu gości, wśród których znaleźli się m.in. senator Marian Poślednik, wicekurator oświaty Dorota Kinal, wicestarosta gostyński Janusz Sikora, burmistrz Sebastian Czwojda, dyrektor Delegatury w Lesznie Leszek Szczepaniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Ireneusz Jóźwiak, radni Rady Miejskiej w Krobi, projektantka szkoły Izabela Wrześniewska i wielu przyjaciół szkoły. Gośćmi specjalnymi była rodzina Stanisława Fenrycha, a wśród nich Maria Czerwińska, bratanica patrona szkoły, najstarsza z rodu Fenrychów.

Nadanie imienia połączono z innym ważnym dla całej społeczności szkolnej wydarzeniem, oficjalnym otwarciem nowej części budynku szkolnego. „Mamy ogromne szczęście, że szkołę w Pudliszkach otaczają ludzie, którzy kontynuują dzieło naszego patrona” – powiedziała Bogumiła Szolc, przybliżając dzieje budowy nowej części szkoły i dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Bezpośrednim impulsem do działania były słowa poseł Krystyny Łybackiej, która w 2005 r. odwiedziła pudliszkowską placówkę. Powiedziała wtedy „Jeśli chcecie mieć nową szkołę, to ją wybudujecie. Jest teraz tyle możliwości, tylko trzeba chcieć, a wy narzekacie”. Dzięki staraniom, ciężkiej pracy i życzliwości wielu ludzi we wrześniu 2012 r. uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowym, ciepłym i przestronnym budynku.

Z okazji tej podwójnej uroczystości przygotowano wyjątkową część artystyczną, w której powstanie zaangażowało się bardzo wielu nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie ZSPiG w Pudliszkach oraz Szkoły Filialnej w Ciołkowie w niezwykle interesujący i wzruszający sposób przybliżyli postać nowego patrona. Zebrani przenieśli się do studia telewizyjnego, gdzie zaproszeni goście opowiadali o życiu i działalności Stanisława Fenrycha. Ich wypowiedzi uzupełniał taniec i śpiew. Można było zobaczyć charlestona, taniec pszczółek i mrówek, taniec ludowy - koziorajkę oraz wysłuchać utworów: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Ach, jak przyjemnie”, „Usia siusia”. „Nasza klasa”, „Casablanca”, a także występu przedstawicieli Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krobi. Wielką atrakcją były też specjalnie na tę okazję zrealizowane, stylizowane na stare, filmy o patronie.

Ostatnim punktem uroczystości było zwiedzanie nowej części szkoły oraz starannie przygotowanych wystaw. Można było obejrzeć pamiątki po Stanisławie Fenrychu, zapoznać się z sukcesami uczniów oraz zobaczyć jak powstawał nowy budynek.

Data dodania: 2021-03-18 08:30:52
Data edycji: 2021-03-18 08:41:26
Ilość wyświetleń: 554

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook