Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Obiecali szanować książki i korzystać z ich mądrości

Obiecali szanować książki i korzystać z ich mądrości

3 marca był wyjątkowy dla uczniów klas pierwszych. Tego dnia bowiem zostali oficjalnie pasowani na czytelników biblioteki. I choć większość z nich już od początku roku szkolnego chętnie odwiedza bibliotekę, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania.

 

Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia teatrzyku kamishibai pod tytułem „Noc w bibliotece”. Akcja opowiadania dzieje się nocą, kiedy bibliotekę opuścili już czytelnicy i pani bibliotekarka. Okazuje się jednak, ze kiedy biblioteka jest pusta, toczy się w niej drugie życie. Na brzegu półki z książkami usiadł Krasnoludek, który zgubił swoją bajkę. Bohaterowi pomagają różne postacie z bajek, a szczególnie Pinokio, który podpatrzył, jak pani bibliotekarka szuka książki w katalogu komputerowym.

 

Następnie uczniowie zapoznali się z księgozbiorem oraz zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. Dowiedzieli się też jak dbać o książki. Po takim wprowadzeniu, trzymając dłonie na wielkiej książce, uroczyście ślubowali, że będą ją szanować książki, korzystać z jej mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz ulotkę informującą m.in. o godzinach otwarcia biblioteki, jej księgozbiorze i zaletach czytania.

 

Uroczystość była doskonałą okazją do przekazania Wyprawek Czytelniczych przygotowanych przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyprawki mają wspomóc uczniów w procesie uczenia się pisania i czytania.

Data dodania: 2023-03-08 08:09:10
Data edycji: 2023-03-08 08:11:35
Ilość wyświetleń: 200

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej