Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Od ukrytego tytułu do wykreślanki

Od ukrytego tytułu do wykreślanki

W Tygodniu Bibliotek nasza szkolna biblioteka tętniła życiem. Blisko 60 uczniów wzięło udział w zabawie czytelniczej, która została zorganizowana z okazji Tygodnia Bibliotek. Pierwszego dnia uczestnicy mieli za zadanie, korzystając z bibliotecznego księgozbioru, wypisać książki, które mają w tytule m.in. imię dziewczęce, imię chłopięce, kolor, liczebnik. W kolejnym dniu poszukiwali tytułów książek, głównie lektur, które ukryły się w opowiadaniach. Ostatnie zadanie polegało na wykreśleniu słów ukrytych w diagramach. Były to oczywiście wyrazy związane z biblioteką i książkami.

Biblioteczne zadania okazały się doskonałą zabawą, połączoną z poznawaniem księgozbioru i niejednego uczestnika skłoniły również do wypożyczenia książki.

Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni pochwałami i drobnymi upominkami.

Na lekcjach wychowawczych powstały plakaty, które nawiązywały do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek – „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

 

Data dodania: 2022-05-23 11:59:19
Data edycji: 2022-05-23 12:00:57
Ilość wyświetleń: 44

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook