Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Opowieści zamknięte w pudełku

Opowieści zamknięte w pudełku

Do czego można wykorzystać zwykłe pudełko po butach, pizzy czy czekoladkach? Zastosowań można znaleźć wiele. Okazuje się, że mogą być także portalem do bogatego świata książek.

W październiku biblioteka szkolna ogłosiła konkurs z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Pudełko z opowieścią”. Zadanie polegało na przedstawieniu wybranej książki z wykorzystaniem kartonu.

Na konkurs wpłynęły 54 prace wykonane przez uczniów z Pudliszek oraz Ciołkowa. Kartonowe pudełka zamieniły się m.in. w las, w którym na Czerwonego Kapturka czyhał wilk, chatę pełną słodyczy, w której Baba Jaga uwięziła Jasia i Małgosię, wieżę, w której uwięziona była Roszpunka, wieloryba, który połknął Pinokia, szafę, którą przechodzi się do magicznego świata Narnii czy pralkę, w której giną skarpetki.

Głównym źródłem inspiracji dla uczestników konkursu były klasyczne baśnie: „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna”, „Czerwony Kapturek”, „Calineczka”, „Jaś i Małgosia”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Trzy świnki”, „Roszpunka” i „Brzydkie kaczątko”. Nie zabrakło też prac, które odnosiły się do współczesnych książek dla dzieci i młodzieży: „Detektyw Pozytywka”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Akademia pana Kleksa”, „Mały Książę”, „Pinokio”, „Kubuś Puchatek”, „Plastusiowy pamiętnik”, „O psie, który jeździł koleją”, „Opowieść wigilijna”, „Zaczarowana zagroda”, „Reksio”, „Opowieści z Narnii”, „Harry Potter”.

 

Gratulacje dla wszystkich artystów, którzy, dzięki swojej wyobraźni, potrafili zamknąć treść książki w kartonowym pudełku.

Poniżej galeria wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs.

Wyniki już wkrótce.

 

Data dodania: 2020-11-13 12:28:58
Data edycji: 2020-11-13 13:17:04
Ilość wyświetleń: 3088

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej