Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Opowieści zamknięte w pudełku

Opowieści zamknięte w pudełku

Do czego można wykorzystać zwykłe pudełko po butach, pizzy czy czekoladkach? Zastosowań można znaleźć wiele. Okazuje się, że mogą być także portalem do bogatego świata książek.

W październiku biblioteka szkolna ogłosiła konkurs z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Pudełko z opowieścią”. Zadanie polegało na przedstawieniu wybranej książki z wykorzystaniem kartonu.

Na konkurs wpłynęły 54 prace wykonane przez uczniów z Pudliszek oraz Ciołkowa. Kartonowe pudełka zamieniły się m.in. w las, w którym na Czerwonego Kapturka czyhał wilk, chatę pełną słodyczy, w której Baba Jaga uwięziła Jasia i Małgosię, wieżę, w której uwięziona była Roszpunka, wieloryba, który połknął Pinokia, szafę, którą przechodzi się do magicznego świata Narnii czy pralkę, w której giną skarpetki.

Głównym źródłem inspiracji dla uczestników konkursu były klasyczne baśnie: „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna”, „Czerwony Kapturek”, „Calineczka”, „Jaś i Małgosia”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Trzy świnki”, „Roszpunka” i „Brzydkie kaczątko”. Nie zabrakło też prac, które odnosiły się do współczesnych książek dla dzieci i młodzieży: „Detektyw Pozytywka”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Akademia pana Kleksa”, „Mały Książę”, „Pinokio”, „Kubuś Puchatek”, „Plastusiowy pamiętnik”, „O psie, który jeździł koleją”, „Opowieść wigilijna”, „Zaczarowana zagroda”, „Reksio”, „Opowieści z Narnii”, „Harry Potter”.

 

Gratulacje dla wszystkich artystów, którzy, dzięki swojej wyobraźni, potrafili zamknąć treść książki w kartonowym pudełku.

Poniżej galeria wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs.

Wyniki już wkrótce.

 

Data dodania: 2020-11-13 12:28:58
Data edycji: 2020-11-13 13:17:04
Ilość wyświetleń: 2178

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook