Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Pasowanie inne niż wszystkie

Pasowanie inne niż wszystkie

W listopadzie powiększyło się grono użytkowników biblioteki szkolnej, a to za sprawą pasowania na czytelników uczniów klas pierwszych. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa tegoroczne pasowanie odbyło się nie w pomieszczeniach biblioteki a w klasach. Głównym celem uroczystości było zachęcenie do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali dyplomy, zakładki do książek oraz ulotkę informującą m.in. o godzinach otwarcia biblioteki, jej księgozbiorze i zaletach czytania.

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Data dodania: 2020-11-10 14:04:04
Data edycji: 2020-11-10 14:09:55
Ilość wyświetleń: 237

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook