Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Pięknie pisali o wiośnie

Pięknie pisali o wiośnie

21 marca świętujemy nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale też Światowy Dzień Poezji. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie pięknego pisania, który łączył te dwa wydarzenia, bowiem zadanie polegało na estetycznym i starannym zapisaniu wiersza o tematyce wiosennej. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z nauczycielkami najmłodszych klas, a jego celem było zachęcanie do dbania o estetykę i charakter pisania.

 

Przy ocenie prac brano pod uwagę m.in. wrażenia estetyczne, sposób łączenia i kształt liter, rozplanowanie tekstu, a także dokładność przepisania. Wszyscy uczniowie włożyli wiele wysiłku i bardzo starannie przepisali wiosenne wiersze. Wybór najlepszych był bardzo trudny.

 

Tytuł mistrza pięknego pisania w klasach pierwszych otrzymali: Piotr Szczepaniak, Aleksander Gulik i Anna Wujczak. W klasach drugich  nagrodzono: Sarę Bzdęgę, Rozalię Białek i Hannę Nowacką. Mistrzami pięknego pisania w klasach trzecich zostali: Anna Kaczor, Alexandra Włodarczyk i Fabian Toporowicz.

 

W dobie Internetu i sms-ów warto pochylić się nad kartką papieru i zapełnić ją starannym pismem. Ręczne pisanie wzmacnia koncentrację, jest też świetnym treningiem pamięci.

 

Podczas rozstrzygnięcia konkursu wręczono również dyplomy i upominki kolejnym uczniom, którzy ukończyli wyzwanie Klubu Pożeraczy Książek.

Data dodania: 2024-03-25 12:14:17
Data edycji: 2024-03-25 12:32:12
Ilość wyświetleń: 73

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej