Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Podsumowanie akcji ''Czytamy z sercem''

Podsumowanie akcji ''Czytamy z sercem''

W tym roku nasza placówka przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. To inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca i trwała od 29 września do 5 października. W organizację wydarzenia włączyło się wielu nauczycieli szkoły i przedszkoli.

29 września, w Dniu Głośnego Czytania towarzyszyły nam książki i teatrzyk kamishibai o sercu. Tego dnia zachęcaliśmy do czytania, jednocześnie poszerzając wiedzę na temat budowy, funkcjonowania i symboliki serca.

Pomysłów na organizację akcji nie brakowało. Były rozmowy ze szkolną higienistką na temat tak ważnego organu, spotkania z pielęgniarką, gimnastyka dla serca, prace plastyczne, zagadki, kolorowanki… Niektórzy mieli również okazję posłuchać bicia swojego serca. Uczniowie klas czwartych przygotowali papierowe serca oraz kilka porad jak o nie dbać. Podczas spaceru serc wręczyli je mieszkańcom Pudliszek.

Dzięki włączeniu się w akcję  poszerzyliśmy wiedzę na temat serca - jego budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki. Okazało się, że temat SERCA jest bliski nam wszystkim.

Data dodania: 2023-10-11 13:22:13
Data edycji: 2023-10-20 11:38:20
Ilość wyświetleń: 160

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej