Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

GodłoHerb

„Programowanie przez kolorowanie”

„Programowanie przez kolorowanie”

Programowanie przez kolorowanie ….” to ciekawe zajęcia, w których w tym roku szkolnym uczestniczyli uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Pudliszkach.

Z inicjatywy Pani dyrektor Bogumiły Szolc, przy wsparciu finansowemu firmy Heinz Pudliszki w naszej szkole zostały zakupione Ozoboty, które zafascynowały uczniów, a przy tym zachęciły do aktywności na dodatkowych zajęciach.

Ozoboty to maleńkie roboty, które okazały się bardzo przydatne w nauce programowania, poprzez kodowanie. Można nimi sterować przez rysowanie linii na kartce papieru. Ozobot odczytuje kolorowe kody. Dzieci planują, a następnie rysują trasy po których jeździ robot, wykorzystując tabelę kodów. Wystarczy tylko pomysł i wyobraźnia. Każdy może doświadczyć jak kilka kolorów zaprogramuje robota tak, żeby przemieszczał się on
w odpowiednim kierunku, przyspieszał bądź zwalniał kiedy jest taka potrzeba, obracał się, bądź zawracał na końcu danej trasy.
Tak więc za pomocą kredek lub flamastrów można w prosty sposób napisać pierwszy program.

Praca z Ozobotem uczy cierpliwości, dokładności i skupienia na wykonywanym zadaniu. Kształtuje u dzieci sprawność manualną, umiejętność czytania ze zrozumieniem. Uczy także odpowiedzialności, mobilizuje do pracy zespołowej, do pracy w grupie. Dzieci bawiąc się mogły przyswoić sobie wiele treści, które potem wykorzystywały w nauce różnych przedmiotów.
Podczas zajęć programowaliśmy miedzy innymi naszą drogę do szkoły, rozmawialiśmy na temat środków transportu. Uczniowie podróżując po najpiękniejszych miastach Polski, wykonali makietę, która uwzględniała ciekawe zabytki, elementy folkloru
a także położenie na mapie takich miejscowości, jak: Wrocław, Poznań, Toruń, Warszawa, Zakopane czy Kraków. Nie zapomnieliśmy również o świętach patriotycznych, a co za tym idzie przypomnieliśmy sobie symbole narodowe i wyrecytowaliśmy słowa Mazurka Dąbrowskiego.
Zajęcia z Ozobotami cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci
i młodzieży. Są ciekawą formą zajęć pozalekcyjnych, w których uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczą.

Anna Walczak

Data dodania: 2019-06-14 11:17:23
Data edycji: 2019-06-14 11:19:32
Ilość wyświetleń: 171

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button