Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

#Przerwa na czytanie

#Przerwa na czytanie

W piątek, 29 października, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie -„Przerwa na czytanie”. Wiele osób obecnych tego dnia w szkole włączyło się w akcję i spędzało przerwy, czytając bądź słuchając czytania nauczycieli. Celem wydarzenia jest: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja, która w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy, wpisuje  się obchody  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Mam nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie jeszcze więcej.

W tym roku czytaliśmy w specjalnie przygotowanej strefie, w bibliotece, na szkolnych korytarzach, schodach, przed szkołą, a nawet na placu zabaw czy w parku. Łącznie czytało ponad 150 uczniów i nauczycieli.

Serdecznie dziękuję za przyłączenie się do akcji. Mam nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

 

 

Data dodania: 2022-11-06 11:38:35
Data edycji: 2022-11-06 11:43:58
Ilość wyświetleń: 314

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej