Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Rośliny na widelcu

Rośliny na widelcu

28 maja było w naszej szkole wesoło, pysznie i przede wszystkim zdrowo. Wszystko za sprawą warsztatów zdrowego odżywiania, w których udział wzięli uczniowie klas czwartych i piątych. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Rośliny na widelcu – pracowania kulinarna zdrowego ucznia”, którego organizatorem jest Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda.

Celem warsztatów było kształtowanie nawyków prawidłowego odżywiania poprzez praktyczną naukę przygotowywania zdrowych posiłków z wykorzystaniem głównie roślin. Uczniowie „uzbrojeni” w fartuchy i potrzebne przybory oraz sprzęty z zapałem przystąpili do przygotowania posiłków, według otrzymanych przepisów. Spod ich rąk wyszły potrawy, które samą nazwą zachęcały do kosztowania. Były to kanapki z pastą słonecznikową superbohatera i pastą twarogową dla sprawnego mózgu, power pomidorówka, pudding dla luzaka oraz napój radości.

Pamiętajmy, że prawidłowe odżywianie to szansa na lepszą i zdrowszą przyszłość.

Anna Przybył

Data dodania: 2019-05-30 12:05:38
Data edycji: 2019-05-30 14:51:28
Ilość wyświetleń: 709

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook