Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa.

Święto ustanowiło w 1995 roku UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców, a jego celem jest promocja czytelnictwa oraz zwracanie uwagi czytelników na rolę ochrony własności intelektualnej prawem autorskim.

23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov.

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie zgodnie z tradycją 23 kwietnia kobiety obdarowywano czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek...

Według badań Biblioteki Narodowej tylko 37% Polaków czyta książki. Jeśli jesteś aktywnym czytelnikiem, 23 kwietnia obchodzisz swoje święto. Sięgnij więc dziś po książkę, poleć koledze/koleżance ciekawą książkę, poczytaj młodszemu rodzeństwo. A osoby, które nie lubią czytać mogą poprosić znajomych o polecenie jakiejś ciekawej książki lub audiobooka.

Z okazji święta życzę wielu ciekawych odkryć czytelniczych, a „Jeżeli nie lubisz czytać, to znaczy, że nie znalazłeś odpowiedniej książki” (J.K.Rowling).

 

Data dodania: 2020-04-23 08:13:17
Data edycji: 2020-04-23 08:14:34
Ilość wyświetleń: 680

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej