Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa.

Święto ustanowiło w 1995 roku UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców, a jego celem jest promocja czytelnictwa oraz zwracanie uwagi czytelników na rolę ochrony własności intelektualnej prawem autorskim.

23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov.

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie zgodnie z tradycją 23 kwietnia kobiety obdarowywano czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek...

Według badań Biblioteki Narodowej tylko 37% Polaków czyta książki. Jeśli jesteś aktywnym czytelnikiem, 23 kwietnia obchodzisz swoje święto. Sięgnij więc dziś po książkę, poleć koledze/koleżance ciekawą książkę, poczytaj młodszemu rodzeństwo. A osoby, które nie lubią czytać mogą poprosić znajomych o polecenie jakiejś ciekawej książki lub audiobooka.

Z okazji święta życzę wielu ciekawych odkryć czytelniczych, a „Jeżeli nie lubisz czytać, to znaczy, że nie znalazłeś odpowiedniej książki” (J.K.Rowling).

 

Data dodania: 2020-04-23 08:13:17
Data edycji: 2020-04-23 08:14:34
Ilość wyświetleń: 321

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook