Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Środki masowego przekazu to wszelkie sposoby komunikowania się o szerokim zasięgu –  telewizja, prasa, radio, Internet, książka, kino. Ich funkcją jest przekazywanie informacji lub wyjaśnianie zaistniałych sytuacji.

Mass media stały się nieodłączną częścią współczesnego świata. Ich siła, zasięg i wpływ są coraz większe. Ich znaczenia nie sposób przecenić, choćby z tej przyczyny, że poświęcamy im bardzo dużo czasu.

 

Doczekały się one swojego święta. Dzień Środków Masowego Przekazu został ustanowiony przez Papieża VI w roku 1967. Na datę święta wybrano dzień 24 stycznia - w Kościele Katolickim tego dnia wspomina się św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy.

 

Media mogą dawać ludziom to, czego potrzebują i co lubią, przemycając równocześnie wartości i treści, odpowiadające ich interesom. Dzisiejszy dzień ma uświadomić nam, że media są wielką siłą i mogą skupiać uwagę na jednych sprawach, odwracając ją od innych. Posiadają nad nami jakąś formę władzy, czasami trudno się w tym wszystkim połapać i wyciągnąć właściwe wnioski.

 

Mass media można porównać do kanałów. Część z nich dostarcza nam czystej wody, inne brudnej. Pijemy ją wszyscy i nie zwracamy uwagi na to, jakiej jest jakości.

Informacje, które są publikowane w mediach wymagają krytycznego podejścia oraz selekcji. Media mogą dawać nam to, co jest nam potrzebne, to co lubimy, jednak należy pamiętać, by zachować zdrowy rozsądek i wyciągać właściwe wnioski.

Data dodania: 2023-01-24 14:54:47
Data edycji: 2023-01-24 14:56:38
Ilość wyświetleń: 506

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej