Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Święta z książka

Święta z książka

Zimą, jak wiadomo, jest zimno, ale w domu, pod kocem – zupełnie przyjemnie. Jeśli ma się jeszcze coś ciekawego do czytania, to czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę nie dłuży się tak strasznie… Dobra lektura pozwoli wczuć się w klimat świąt.

 „Opowieść wigilijna” Charles Dickens

Klasyczne opowiadanie o przemianie, jaką przechodzi stary skąpiec Scrooge pod wpływem ducha swojego zmarłego wspólnika, który ukazał mu się w noc wigilijną i ostrzegł go, co czeka złych ludzi w zaświatach. Piękna historia, której zupełnie nie ujmuje uroku fakt, że Dickens napisał ją, aby… spłacić swoje długi.

„Basia i Boże Narodzenie” Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

W świątecznym tomiku mama Basi łamie rękę i cała rodzina musi stanąć na wysokości zadania w przedświątecznej krzątaninie. Historia o przygotowaniach do Bożego Narodzenia przemyca w treści wiedzę o tym, co jest tak naprawdę najważniejsze w świętach.

„Elf i pierwsza gwiazdka” Marcin Pałasz

Święta kojarzą się z wieloma rzeczami, z rodziną też. Z wyjazdami do rodziny i z rodzinnymi dziwactwami. W tej książce pokazane są przygotowania do świąt takiej trochę dziwnej rodziny, która właściwie spokrewniona nie jest. Bardzo oryginalny humor przedświątecznych przygotowań. Można się pośmiać i czasem nawet dostrzec członków własnej rodziny, w niektórych postaciach.

„Samotne święta Oskara” Holly Webb

To tytuł z serii książek „Zaopiekuj się mną. W tej pozycji poznajemy Hanię, która marzy o psie i gdy tylko rodzice zgadzają się spełnić jej marzenie szaleje z radości. Mały Oskar – dalmatyńczyk wspaniale czuje się w nowym domu, jednak gdy zbliżają się święta i Hania często wychodzi na próby jasełkowe szczeniak czuje się samotny i bardzo smutny. Nie rozumie sytuacji, boi się czy dziewczynka już go nie kocha?

„Psiego najlepszego” W. Bruce Cameron

Całe życie Josha odmienia się pod wpływem chwili. Pewnego dnia poznaje suczkę, która spodziewa się szczeniąt, a której bolączką jest brak domu. Lucy spod swych urokliwych brązowych oczu, które kipią czułością nie zostawia mężczyźnie wyboru. Choć Josh nie ma żadnego doświadczenia to postanawia zająć się suczką i jej maleństwami. Szukając wsparcia w opiece nad gromadką poznaje pracującą w schronisku Kerii, dzięki której odkrywa tajniki opieki nad psią familią. Ciepła, wzruszająca, zabawna opowieść, idealna nie tylko na zimowe wieczory.

„Franklin i prezent świąteczny” Paulette Bourgeois

Franklin uwielbia Boże Narodzenie. Z radością wiąże wstążki, gra na flecie kolędy, ubiera z rodzicami choinkę, Uwielbia także dawać i dostawać prezenty, ale nie może się zdecydować co takiego podaruje w tym roku w prezencie biednym dzieciom… Duży dylemat czeka żółwia i cała związana z tym historia.

„Święta Tupcia Chrupcia”  Eliza Piotrowska

Zbliża się Boże Narodzenie! Czekając na Świętego Mikołaja, Tupcio musi być lepszy i grzeczniejszy! Tupcio Chrupcio, podobnie jak inne dzieci, nie zawsze zachowuje się idealnie. Jego mama wie, że Boże Narodzenie to dobry moment, aby pomóc mu stać się lepszym. Jak to robi?

„Opowieści o zwierzątkach na Boże Narodzenie”

To ciepłe, pełne uroku, magii i czaru opowiadania, których akcja toczy się w okresie Bożego Narodzenia, a głównymi bohaterami są zwierzęta. Poznasz m.in. historię małego osła, niegrzecznego kotka, świątecznego renifera oraz mówiącego indyka.

„Cudowna opowieść czyli o świętach w różnych stronach świata”

W wiosce Mikołaja zawsze panuje świąteczna atmosfera, wszyscy są życzliwi i radośni, choć pracy przez cały rok jest wiele, by przygotować wszystko należycie do świąt. Jak wyglądają przedświąteczne przygotowania? Kim jest święta Łucja i co ma wspólnego z świętami? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znaleźć można w tej książce. Publikacja jest wszechstronnym mini-prewodnikiem po świętach Bożego Narodzenia na całym świecie.

„Opowieści na Boże Narodzenie” Agnieszka Nożyńska

Opowieści na Boże Narodzenie to zbiór czterech niezwykle wzruszających opowiadań dla dzieci. Akcja wszystkich rozgrywa się w okresie Bożego Narodzenia. Czy w święta spełni się największe marzenie Annabel i otrzyma w podarunku malutkiego kotka? Czy maleńka myszka znajdzie nareszcie upragniony dom? Czy żądania dzielnych indyków zostaną wysłuchane?

 

Data dodania: 2020-12-17 12:23:01
Data edycji: 2020-12-17 12:24:00
Ilość wyświetleń: 605

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej