Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Święto Latawca :)

Święto Latawca :)

15 września 2018 roku stanica myśliwska w Pudliszkach po raz kolejny stała się miejscem rodzinnej zabawy organizowanej przez naszą szkołę z okazji  Święta Latawca. W sobotnie przedpołudnie – mimo pochmurnego nieba - dzieci  z rodzicami, dziadkami, bliższą i dalszą rodziną zjawiły się z kolorowymi latawcami, by wspólnie bawić się i rywalizować. Uśmiechnięte twarze, radosne okrzyki przegoniły chmury i wkrótce na błękitnym niebie można było zobaczyć kolorowe ptaki, postacie z bajek , samoloty, dzikie koty i przeróżne skomplikowane konstrukcje. Nie zabrakło motywów patriotycznych upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości. I dzieci, i dorośli z wielkim zaangażowaniem biegali po łące, by zachęcić swe latawce do wzbicia się w chmury. Nie wiadomo, kto miał większą frajdę :)  Wszystkiemu bacznie przyglądali się sędziowie, którzy oceniali prezencję i technikę lotu.

Nauczyciele i pracownicy szkoły częstowali  plackiem drożdżowym, owocami, napojami i pysznymi pieczonymi ziemniakami. Palce lizać! Dla uczestników przygotowaliśmy również zajęcia sportowe, kącik plastyczny oraz stanowisko, przy którym dwie wesołe polonistki ozdabiały dziecięce twarze i rączki fantazyjnymi malunkami. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wyniki. Uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, a właściciele najpiękniejszych i najsprawniejszych latawców dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe.

Dziękujemy naszym sponsorom: Radzie Rodziców SP w Pudliszkach,Kołu Łowieckiemu  nr 20 „Łowca” z Krobi, panu Grzelczakowi - właścicielowi sklepu spożywczego  w Pudliszkach, Firmie K12, Hurtowni warzyw i owoców Kempiak oraz panu Hądzlikowi z Pudliszek – dzięki którym mogliśmy zorganizować imprezę i ugościć wszystkich uczestników.

Zapraszamy za rok!

Karina Szymankiewicz

Data dodania: 2018-09-17 15:03:16
Data edycji: 2018-09-17 15:13:29
Ilość wyświetleń: 1037

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook