Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Ulubieni bohaterowie wybrani

Ulubieni bohaterowie wybrani

W ubiegłym tygodniu z okazji  Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny przeprowadzony został w bibliotece szkolnej plebiscyt, który wyłonił ulubionego bohatera i bohaterkę literacką.

W klasach 1-3 bezapelacyjnie wygrali bohaterowie książek J.K. Rowling – Harry Potter i Hermiona Granger.  Po kilka głosów otrzymali także Reksio, Martynka, Basia i Julia.

Najmłodsi wskazywali także: Pinokia, Bolka i Lolka, samochodzika Franka, misia Paddingtona i panią Bride, Mogwliego, Aslana, Kaspra, Lassego i Maję („Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”), Roberta Lewandowskiego, Romea, Kacpra („Kacper i plaster”) oraz Nelę, Asiunię, Gerdę, Szeherezadę i Vaianę.

 

Ulubionym bohaterem starszych uczniów okazał się Halt – zwiadowca w służbie królestwa Araluenu, bohater serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana, a bohaterką Ania Shirley – nieprzeciętna nastolatka z Zielonego Wzgórza..

Uczniowie klas 4-8 wskazywali też Edmunda, Łucję , Aslana i Kaspiana („Opowieści z Narnii”), Peeta Mellark i Katniss Everdeen („Igrzyska śmierci”), pana Kleksa, Harrego Pottera i Hermionę Granger, Gilberta Blaytha („Ania z Zielonego Wzgórza”), Jaskiera („Wiedżmin”), Lisel Meminger („Złodziejka książek”), Kaspara („Książę kotów”), Violet „Magiczna kwiaciarnia”).

Data dodania: 2022-03-17 08:19:17
Data edycji: 2022-03-17 08:24:14
Ilość wyświetleń: 461

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej