Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Ulubieni bohaterowie wybrani

Ulubieni bohaterowie wybrani

W ubiegłym tygodniu z okazji  Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny przeprowadzony został w bibliotece szkolnej plebiscyt, który wyłonił ulubionego bohatera i bohaterkę literacką.

W klasach 1-3 bezapelacyjnie wygrali bohaterowie książek J.K. Rowling – Harry Potter i Hermiona Granger.  Po kilka głosów otrzymali także Reksio, Martynka, Basia i Julia.

Najmłodsi wskazywali także: Pinokia, Bolka i Lolka, samochodzika Franka, misia Paddingtona i panią Bride, Mogwliego, Aslana, Kaspra, Lassego i Maję („Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”), Roberta Lewandowskiego, Romea, Kacpra („Kacper i plaster”) oraz Nelę, Asiunię, Gerdę, Szeherezadę i Vaianę.

 

Ulubionym bohaterem starszych uczniów okazał się Halt – zwiadowca w służbie królestwa Araluenu, bohater serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana, a bohaterką Ania Shirley – nieprzeciętna nastolatka z Zielonego Wzgórza..

Uczniowie klas 4-8 wskazywali też Edmunda, Łucję , Aslana i Kaspiana („Opowieści z Narnii”), Peeta Mellark i Katniss Everdeen („Igrzyska śmierci”), pana Kleksa, Harrego Pottera i Hermionę Granger, Gilberta Blaytha („Ania z Zielonego Wzgórza”), Jaskiera („Wiedżmin”), Lisel Meminger („Złodziejka książek”), Kaspara („Książę kotów”), Violet „Magiczna kwiaciarnia”).

Data dodania: 2022-03-17 08:19:17
Data edycji: 2022-03-17 08:24:14
Ilość wyświetleń: 86

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook