Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

30 października 2018 r. 62 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pudliszkach walczyło o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Właśnie tego dnia odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego pt. „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, który skierowany był do wszystkich chętnych uczniów z klas czwartych, piątych oraz szóstych szkoły podstawowej. Przeprowadzony był jednoetapowo.

Celem konkursu było popularyzowanie zabaw z tabliczką mnożenia wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań matematycznych, inspirowanie uczniów do odkrywania i rozwiązywania problemów matematycznych oraz kształcenie umiejętności zastosowania prostych rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych zadań matematycznych.

Zadania konkursowe nie były proste, lecz wszystkie dotyczyły zastosowania tabliczki mnożenia. Mówi się, że „Matematyka jest królową wszystkich nauk”, a olbrzymią rolę w matematyce odgrywa właśnie tabliczka mnożenia. Jej znajomość, pomimo powszechnego dostępu do kalkulatorów i komputerów, jest niezmiernie istotna. Jest przydatna niemalże na każdym kroku, nie tylko na lekcjach matematyki, ale także w życiu codziennym.

Przyznajemy, że chętnych było dużo, a co za tym idzie, walka o tytuł mistrza była zacięta. My, nauczyciele jesteśmy dumni z naszych uczniów, z ich odwagi i wytrwałości.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas czwartych, 24 uczniów z klas piątych oraz 11 uczniów z klas szóstych. Nagrody były przyznawane w trzech kategoriach. Laureatami zostali:

„Mistrzem Tabliczki Mnożenia  Klas Czwartych” Kacper Klimpel,

„Mistrzem Tabliczki Mnożenia  Klas Piątych” Mateusz Zaremba,

„Mistrzem Tabliczki Mnożenia  Klas Szóstych” Julia Woźniakowska.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Justyna Rosiak

Data dodania: 2018-11-30 12:26:44
Data edycji: 2018-12-02 14:54:59
Ilość wyświetleń: 1019

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook