Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset
GodłoHerb

Wizyta gości z Eilenburga

Wizyta gości z Eilenburga

W dniach 24-28 września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Pudliszkach przebywała z wizytą grupa 16 uczniów i 2 nauczycieli ze szkoły partnerskiej z Eilenburga. Była to już dziesiąta wymiana uczniów oraz szesnaste spotkanie polsko-niemieckie w ciągu 16 lat dotychczasowej współpracy. Opiekunami grupy niemieckiej byli Frank Götze i Sabine Köhler. Stronę polską reprezentowała grupa uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie wizyty i prace projektowe.

Tegoroczne spotkanie było pierwszą częścią dwuletniego projektu pt. „Młody Hydrolog”. Uczestnicy projektu przygotowywali się wcześniej do jego realizacji, zbierając wiadomości dotyczące sposobów wykorzystania wody w gospodarstwie domowym, mierząc i zapisując jej zużycie oraz poznając środowisko wodne najbliższej okolicy. Druga część projektu odbędzie się w Eilenburgu we wrześniu 2019 roku.

Podczas wspólnych zajęć w szkole i w terenie uczniowie zbadali próbki wody, zapoznali się z historią Pudliszek, poznali dolinę Rowu Polskiego oraz pobliskie zbiorniki wodne, odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Pogorzeli oraz Wyspę Kasztelańską w Krobi (spotkanie z wiceburmistrzem Krobi).

W ramach projektu nie zabrakło przedsięwzięć o charakterze rekreacyjno-sportowym. Uczniowie spędzili niezapomniane godziny na terenie Term Maltańskich w Poznaniu, a podczas całodniowej wycieczki do Wrocławia w nowoczesnym centrum nauki Hydropolis oraz centrum handlowym Magnolia.

Tegoroczna wymiana była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Gminy Krobia, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz rodziców.

Młodzież niemiecka w wieku 12-15 lat nocowała u polskich uczniów i ich rodzin, dzięki czemu mogła poznać z bliska ich życie codzienne. Wspólnie spędzone dni i wieczory, wspólne zajęcia w szkole oraz wyjazdy sprzyjały integracji uczniów z obu szkół, którzy komunikowali się w języku angielskim i niemieckim.

Efektem tej wymiany są nie tylko prace uczniów, zdobyta wiedza i umiejętności, ale także nowe przyjaźnie oraz ciekawe pomysły na dalszą współpracę.

Robert Dolata

Data dodania: 2018-10-02 17:55:32
Data edycji: 2018-10-03 15:42:33
Ilość wyświetleń: 1631

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej