Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Wizyta Minister Rodziny i Polityki Społecznej w Pudliszkach

Wizyta Minister Rodziny i Polityki Społecznej w Pudliszkach

25 lipca przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Pudliszkach odbył się briefing prasowy z udziałem Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, podczas którego samorządowcom z terenu powiatu gostyńskiego przekazane zostały promesy w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - edycja III PGR.

W trakcie swojego wystąpienia Pani Minister podkreśliła, że Program Inwestycji Strategicznych-PGR dedykowany jest miejscowościom, w których funkcjonowały dawniej Państwowe Gospodarstwa Rolne i stanowić ma element zrównoważonego rozwoju Polski. Zdaniem minister Maląg środki te pozwolą na rozwój naszego kraju nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też w mniejszych miejscowościach.

W ramach Programu do Wielkopolski trafi ponad 440 milionów złotych, z czego blisko 18 mln zł na teren powiatu gostyńskiego. Największe dofinansowanie, w kwocie 3 mln 332 tys. zł, otrzyma Gmina Krobia na termomodernizację szkoły oraz przedszkola przy ul. Szkolnej w Pudliszkach. Zanim jednak pierwsi uczniowie skorzystają z nowej bądź zmodernizowanej infrastruktury edukacyjnej, niezbędne jest przeprowadzenie procedur przetargowych, które wyłonią wykonawców inwestycji, a następnie zrealizowanie zaplanowanych zadań.

Data dodania: 2022-07-28 11:05:06
Data edycji: 2022-07-29 09:01:21
Ilość wyświetleń: 64

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook