Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Z emocjami za pan brat...

Z emocjami za pan brat...

Znajomość doświadczanych emocji, umiejętność ich nazywania i radzenia sobie z nimi wiąże się niewątpliwie z lepszym funkcjonowaniem dziecka w grupie i lepszym rozumieniem otaczającego go świata. Kształtowanie tych kompetencji już w wieku przedszkolnym wpływa na ogólny rozwój dziecka, a szczególnie na jakość jego relacji.

W roku szkolnym 2018/2019 odbyły się cykliczne, cotygodniowe zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne w grupie przedszkolnej, prowadzone przez psychologa szkolnego, mające na celu m.in. zwrócenie uwagi dzieci na istnienie różnych stanów emocjonalnych, kształtowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie empatii i umiejętności współdziałania, wdrażanie do zachowań akceptowanych społecznie.

Wspólnie przemierzaliśmy Krainę Emocji, w której poznawaliśmy Radość, Smutek, Złość i Strach oraz wiele innych uczuć. Każde zajęcia rozpoczynaliśmy wierszykiem powitalnym, a kolejny element stanowiła bajka psychoedukacyjna, nawiązująca do tematu zajęć, po wysłuchaniu której dzieci miały możliwość podzielenia się w kręgu swoimi przemyśleniami, wnioskami i doświadczeniami. Z pomocą bohaterów tych opowieści rozpoznawaliśmy pozytywne i negatywne zachowania, zaznajamialiśmy się ze sposobami rozwiązywania trudnych sytuacji oraz bezpiecznymi strategiami radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami np. złością. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, mających na celu rozwijanie motoryki dużej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, a przede wszystkim lepsze poznanie się i integrację grupy. Dzięki tworzeniu wspólnych plakatów przedszkolaki miały okazję rozwijać swoją kreatywność, a także umiejętność współpracy. Podczas kilku ostatnich zajęć ćwiczyliśmy uważność i doskonaliliśmy wrażliwość zmysłową poprzez słuchanie bajek relaksacyjnych, rozpoznawanie odgłosów natury, kształtów i faktur różnych przedmiotów, techniki wizualizacyjne i ćwiczenia oddechowe – wszystko to pozwoliło dzieciom kształtować koncentrację uwagi, świadomość swojego ciała oraz swoich uczuć.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Karolina Rzepecka

Data dodania: 2019-06-18 08:49:54
Data edycji: 2019-06-18 08:53:39
Ilość wyświetleń: 801

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook