Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Z wizytą w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi

Z wizytą w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi

W piękne czerwcowe przedpołudnie 5.06.2018 roku, klasy 7 naszej szkoły udały się rowerami do Krobi. Tam w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny czekał na nas Pan Marek Hałas, który oprowadził nas po muzeum, opowiedział nam historię tego miejsca, jego rodziny oraz w ciekawy sposób wprowadził nas w zagadnienia związane z naszą mała ojczyzną – Biskupizną. Młodzież mogła zobaczyć zabytkowe wnętrza stolarni, przedmioty, którymi pracowali dziadek, ojciec i sam pan Hałas. Uczniowie poznali tajniki warsztatu stolarza oraz związane z tym zawodem ciekawe anegdotki, które dotyczyły rodziny. Mogliśmy podziwiać piękne stroje biskupian oraz przedmioty użytku codziennego, których już nie zobaczymy we współczesnych czasach. W drugiej części spotkania młodzież wzięła udział w warsztatach rękodzielniczych. Dziewczęta i chłopcy w dużym skupieniu, z zaangażowaniem
i dokładnością nanosili na torby bawełniane motywy biskupiańskie, które potem były malowane farbami do tkanin. Spotkanie z historią naszego regionu, nasze prace ręczne zakończyliśmy na pałaszowaniu pizzy …….

Jagoda Grzelczak-Serwatka

Anna Walczak, Katarzyna Kubiak

Data dodania: 2018-06-20 09:35:28
Data edycji: 2018-06-20 09:39:54
Ilość wyświetleń: 831

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook