Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Z wizytą w oczyszczalni ścieków w Rokosowie

Z wizytą w oczyszczalni ścieków w Rokosowie

Na przełomie maja i czerwca grupa młodzieży z klasy III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej w ramach GEOGRAFII udały się na rowerową lekcję terenową
do oczyszczalni ścieków w Rokosowie. Jej celem było poznanie procesu technologicznego związanego z oczyszczaniem ścieków oraz wykorzystaniem wody i produktów odpadowych powstałych po tym procesie.

Do ponad 20 letniej oczyszczalni w Rokosowie trafiają ścieki komunalne m.in. z Pudliszek, Krobi, Rokosowa, okolicznych wsi oraz pobliskiego zakładu przetwórczego. Wstępne oczyszczanie ma charakter mechaniczny, a później biologiczny. Pozostałości po oczyszczeniu czyli osady są poddawane odpowiedniej obróbce i składowane . Ostatecznie odpady stałe po tym procesie technologicznym trafiają jako nawóz na pola. A co z wodą? Ta ma tak dobre parametry, że zasila wody Rowu Polskiego, który wpływa do Baryczy i dalej do drugiej pod względem długości rzeki Polski - Odry.

Serdecznie dziękujemy Pani Marii Gruetzmacher i Panu Jerzemu Skowronkowi za ciekawą prelekcję, ciekawostki i wyczerpujący wykład o tym, co się dzieje ze ściekami z naszych domów i jak ich obróbka ma pływ na środowisko i jego ochronę.

Dziękujemy również Pani Dorocie Paszkowiak, która w swoim królestwie laboratoryjnym przybliżyła nam jakie badania są wykonywane, aby wszystko w procesie oczyszczania było zgodne z normami, bezpieczne dla nas i środowiska.

 

Jagoda Grzelczak-Serwatka

Data dodania: 2018-06-07 13:21:18
Data edycji: 2018-06-07 13:28:17
Ilość wyświetleń: 1202

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook