Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Złożyli przyrzeczenie książce

Złożyli przyrzeczenie książce

W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki na uroczystość pasowania na czytelnika. Pierwszoklasiści  już od początku roku szkolnego chętnie odwiedzają bibliotekę i  korzystają z jej księgozbioru, a podczas pasowania zostali oficjalnie przyjęci do grona miłośników książek.

 

Na początku spotkania najmłodsi obejrzeli teatrzyk kamishibai pod tytułem „Noc w bibliotece”. Akcja opowiadania dzieje się nocą, kiedy bibliotekę opuścili już czytelnicy i pani bibliotekarka. Okazuje się, że kiedy biblioteka jest pusta, toczy się w niej drugie życie i z książek wychodzą bohaterowie znanych baśni.

 

Następnie uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz jej księgozbiorem. Dowiedzieli się też jak dbać o książki oraz jak z nich korzystać. Po takim wprowadzeniu, uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

 

Na pamiątkę wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Uroczystość była też doskonałą okazją do przekazania Wyprawek Czytelniczych przygotowanych przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nowi czytelni otrzymali książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek oraz broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów „Kochasz?” Czytaj razem z dzieckiem!”.

 

Pierwszoklasistom życzę wspaniałych przygód w świecie książek.

Mam nadzieję, że będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.

Data dodania: 2024-04-12 09:57:42
Data edycji: 2024-04-12 10:02:50
Ilość wyświetleń: 56

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej