Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
GodłoHerb

Zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki

Zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki

W marcu uczniowie klas Ia i Ib zostali zaproszeni na uroczystość pasowania na czytelnika. I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza bibliotekę, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej oraz Filii Bibliotecznej w Pudliszkach, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Dowiedzieli się też jak dbać o książki oraz jak z nich korzystać. Po takim wprowadzeniu, uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali dyplomy, zakładki do książek oraz ulotkę informującą m.in. o godzinach otwarcia biblioteki, jej księgozbiorze i zaletach czytania.

Uroczystość była doskonałą okazją do przekazania Wyprawek Czytelniczych przygotowanych przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyprawki mają wspomóc uczniów w procesie uczenia się pisania i czytania.

 

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Data dodania: 2022-04-06 12:31:50
Data edycji: 2022-04-07 14:10:14
Ilość wyświetleń: 507

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej