Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje na temat naszej szkoły.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

GodłoHerb

Zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki

Zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki

W marcu uczniowie klas Ia i Ib zostali zaproszeni na uroczystość pasowania na czytelnika. I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza bibliotekę, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej oraz Filii Bibliotecznej w Pudliszkach, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Dowiedzieli się też jak dbać o książki oraz jak z nich korzystać. Po takim wprowadzeniu, uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali dyplomy, zakładki do książek oraz ulotkę informującą m.in. o godzinach otwarcia biblioteki, jej księgozbiorze i zaletach czytania.

Uroczystość była doskonałą okazją do przekazania Wyprawek Czytelniczych przygotowanych przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyprawki mają wspomóc uczniów w procesie uczenia się pisania i czytania.

 

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Data dodania: 2022-04-06 12:31:50
Data edycji: 2022-04-07 14:10:14
Ilość wyświetleń: 30

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook